Kometa vítá novou posilu do defenzivy. Z Vítkovic přichází Ivan Baranka

B r n o – Hokejová Kometa hlásí novou posilu do obranných řad. Z Vítkovic se do města pod Špilberkem přesunuje zkušený třiatřicetiletý bek a také slovenský reprezentant Ivan Baranka. Účastník tří olympijských her a čtyř světových šampionátů hrál v české extralize pouze za Vítkovice. Po necelých třech sezónách se však bek, který má bohaté zámořské zkušenosti a sedm let strávených v KHL, přesunuje do Brna.

Rodák z Ilavy začínal s profesionálním seniorským hokejem ve druhé nejvyšší soutěží za tým Spartak Dubnica nad Váhom v sezóně 2002/03. V létě roku 2003 ho draftoval tým New York Rangers ve 2. kole celkově 50. v pořadí. Poté odešel do Severní Ameriky, kde hrával dvě sezóny v lize WHL za tým Everett Silvertips.

V závěru poslední sezóny ve WHL 2004/05 debutoval v lize AHL za tým Hartford Wolf Pack, který je farmářským týmem New York Rangers. V Hartfordu zůstal a čekal na svůj debut v NHL, kterého se dočkal 21. listopadu 2007 za tým New York Rangers, ve kterém získal ve svém prvním a doposud poslednim utkání první bod v NHL.

Následně se však na dlouhých sedm let přesunul do Ruska, respektive do KHL. V květnu 2008 přijal nabídku od Spartaku Moskva a šel hrát do nově vzniklé soutěže. Potkával se samozřejmě i s českými hokejisty a někdy i přímo s velkými hvězdami. V sezóně 2010/11 působil ve Spartaku s brankářem Dominikem Haškem. V prestižní evropské soutěži si zahrál také za bratislavský Slovan, Ufu a Omsk.

V roce 2015 se pak rozloučil v KHL a odešel hrát na jednu sezónu do švédského Rögle. O rok později vyslyšel nabídku Vítkovic a poslední tři sezóny strávil právě v ostravském klubu. Letos nastoupil do čtyřiatřiceti zápasů, ve kterých si připsal osm bodů (3+5) a +11 při účasti na ledě.

Odehrané v 18:30 | Muži
HC Sparta Praha
HC Kometa Brno

Copyright © 2004-2019 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál