Po nemoci se cítím dobře, vrací se mi sebevědomí, tvrdí odhodlaně Marek Micka

B r n o – Na přelomu roku prodělal nemoc, která si vyžádala delší pauzu. Trip do Českých Budějovic a Salcburku brankář Marek Micka ještě vynechal, v domácích duelech už byl ale připraven. Proti Spartě to byl on, kdo měrou vrchovatou přispěl k výhře, a proti Liberci pustil za svá záda jen jeden puk. Na body to však proti Bílým Tygrům ani přes jeho další skvělý výkon nestačilo, Kometa vyšla střelecky naprázdno. Jak hodnotil brněnský gólman páteční duel?

Kometa navázala na předchozí duely, které v letošním kalendářním roce odehrála. Ve všech soupeře přehrála, zapsala však jen dvě výhry. Proti Liberci navíc vyšla přes velkou herní i střeleckou převahu naprázdno. „Myslím si, že z našeho pohledu to byl solidní zápas. Je škoda, že jsme neproměnili žádnou šanci, ale nutno dodat, že Liberci skvěle zachytal gólman. Právě na něm jsme hlavně neuspěli,“ řekl krátce po utkání domácí muž s maskou.

Pro něj to byl hodně speciální zápas. Příliš práce neměl, neustále však musel dávat pozor na brejky soupeře, v nichž hasil jasné tutovky Liberce. „Tohle je pro gólmana vždy těžší, když na něj nic nejde a z ničeho nic soupeř chodí do brejků. Pak se třeba soupeř na minutu usadí v pásmu a následně pět minut zase nic. Je to náročnější a pro mě je vždy lehčí chytat ve větším zápřahu,“ přidává svůj pohled na situaci.

Marek Micka v zápase proti Liberci. Foto: Vít Novák

Jediný gól inkasoval v oslabení. Jak viděl celou situaci, která nakonec rozhodla utkání? Dalo se tomu zabránit už při rozehrávce za brankou, která tomu všemu předcházela. Proběhla špatně domluva, nedomluvili jsme se ideálně, kdo kam má najet. Oni čekali, že vyhodím, já to chtěl naopak přehrát na ně. Dopadlo to, jak to dopadlo. Střela mi trochu uletěla, ale neviděl moc na ni, na druhou stranu – chytit se dá všechno,“ podotkl zklamaně.

Kolem nového roku prodělal Micka, který si na podzim vydobyl pozici jedničky, nemoc a ta jej zbrzdila v tréninku. „Už je to lepší. Měl jsem střevní chřipku, bylo to nepříjemné a trochu jsem i zhubl. Teď však mohu říct, že už je to dobré,“ raduje se. „Hodně mi pomohl zápas proti Spartě, hlavně co se sebevědomí týče. Dost mi scházelo po zranění a i když to pořád není ono, tak i tohle už je nyní lepší,“ dodává muž, který do Brna přišel před sezónou z Vítkovic.

Od dalšího zápasu dělí modrobílé jen necelých dvaadvacet hodin, už v sobotu po poledni hrají svěřenci Jana Zachrly doma proti pražské Slavii. „Chceme zlepšit pochopitelně produktivitu. Popravě ale za poslední zápasy není moc co zlepšovat, i trenéři nám říkají, že skoro vždy hrajeme lépe než soupeř. Jen nám chybějí góly a ty musíme začít dávat,“ doufá ve zlepšení Marek Micka.

Tradiční pozápasové podávaní rukou. Foto: Vít Novák

Odehrané v 18:30 | Muži
HC Sparta Praha
HC Kometa Brno