Poslední z pěti domácích duelů v řadě. V neděli do Brna zavítá litvínovská Verva

B r n o – Po jednodenní pauze se modrobílí opět vrací do extraligových bojů, v rámci nichž je čeká poslední ze sérii pěti duelů před vlastními fanoušky. Navázat na výhru proti Karlovým Varům se svěřenci hlavního kouče Libora Zábranského pokusí proti Litvínovu, který už letos dvakrát porazili za tři body. Povede se jim to i potřetí? Souboj se severočeským soupeřem startuje v neděli tradičně od 17:00.

Kometa zatím z domácího pětiboje vybojovala devět z dvanácti možných bodů a nyní má políčeno na další důležitou výhru a body v našlapaných pozicích kolem první šestky zaručující přímý postup do play-off. V pátek Brňané na svém ledě přehráli Karlovy Vary, jejichž odpor zlomili už v prvních deseti minutách, kdy nasázeli díky Zaťovičovi, Štenclovi a Holíkovi rychlé tři trefy. Náskok poté obhájce kontroloval a nakonec zvítězil 3:1.

Premiéru v modrobílém si odbyl slovenský obránce Ivan Baranka. „Odehráli jsme slušný zápas, prostor ke zlepšení ale samozřejmě stále je. Spoluhráčům musím poděkovat za bojovnost a za získané tři body,“ komentoval duel proti Energii obránce, jenž si připsal jednu asistenci. Debut v Kometě se ostrém extraligovém zápase dočkal také brankář Lukáš Dostál. Za svá záda pustil jen jednu střelu, podal spolehlivý výkon a po utkání si užil vítěznou děkovačku.

„Byla to úžasná premiéra, protože jsme vyhráli a strašně jsem si to užil. Kluci podali fantastický výkon, moc mi pomáhali a blokovali plno střel, takže já jsem to měl o to lehčí. Mohl jsem si zachytat před nejlepšími fanoušky v celé České republice, takže to byl určitě vydařený debut,“ řekl osmnáctiletý gólman po skončení duel. Kdo bude v brance Komety v neděli, zatím známo není.

Momentka z prvního letošního vzájemného měření sil. Foto: Ivo Dostál

Litvínov po skvělém vstupu do sezóny zažil období krize a nyní prožívá období jako na houpačce. Vedení týmu sáhlo několika odchodům či příchodům, do celku z Podkrušnohoří přišli například Lukáš Kašpar nebo Bělorus Graborenko, naopak kádr Vervy opustili Jakub Černý či už dříve Karel Kubát. Momentálně jsou Litvínovští v nabité tabulce TELH na 10. místě se ziskem 47 bodů a drží tedy poslední možnou postupovou příčku pro předkolo play-off. Tři body zpět za nimi je jedenáctý Zlín.

Co se posledních výsledků týče, tak Litvínov už tři zápasy v řadě nevyhrál. Vždy se navíc prosadil pouze jednou střelecky, v posledních pěti duelech tak drží bilanci jen jedné branky na zápas. Postupně prohrál doma s Olomoucí 1:4, stejným poměrem také v Třinci a naposledy v pátek doma těsně 1:2 s hradeckým Mountfieldem. Nejproduktivnějším hráčem Vervy je již tradičně útočník František Lukeš, a to s 26 kanadskými body (13+13). Čtyři body zpět je pak Jakub Petružálek s 22 body (3+19). Gólman Jaroslav Janus je mezi brankáři v celé extralize na 4. místě s procentuální úspěšností 92,24 %.

35. kolo TELH
neděle
13. ledna 2019
Online přenos