Letos poprvé na venkovní hřiště. Po sérii pěti domácích zápasů míří Kometa Expres na led Vítkovic

Letos poprvé na venkovní hřiště. Po sérii pěti domácích zápasů míří Kometa Expres na led Vítkovic
 

B r n o – Brněnští hráči se poprvé v tomto roce podívají na stadion některého ze soupeřů. V pátek čeká svěřence hlavního kouče Libora Zábranského výlet do Ostravy, kde svedou souboj se svým čtvrtfinálovým sokem z loňského play-off. Tento zápas je speciální zejména pro fanoušky, jelikož budou mít po roce opět možnost dopravit se na utkání modrobílým vlakem Kometa Expres.

 

Pětici domácích utkání zakončili brněnští hráči v neděli proti Litvínovu, nyní se už chystají na páteční duel ve Vítkovicích. „Hned v pondělí jsme měli hodně tvrdý kondiční trénink. V úterý bylo volno, aby si hráči trochu odpočinuli a od středy se už chystáme na páteční utkání. Bylo tam i trošku více videa a rozborů, tréninky byly zaměřeny na činnosti, ve kterých se chceme zlepšit,“ říká asistent hlavního kouče Kamil Pokorný.

Vítkovická Ridera v tuto chvíli okupuje čtvrtou tabulkovou pozici s náskokem šesti bodů právě na Kometu, brněnský celek má ovšem o jeden odehraný zápas méně. „Každý zápas je důležitý. Chceme vyhrát a napravit hlavně nedělní prohru s Litvínovem, vítězství by nám zaručilo udržet s Vítkovicemi kontakt a trochu se na ně dotáhnout,“ přeje si Pokorný.

Kometa v této sezoně ve Vítkovicích už jednou uspěla, vítězství zopakovala i na domácím ledě. Foto: Roman Kantor

Na páteční utkání se těší především fanoušci. Po třinácti měsících se opět dočkali příležitosti dopravit se na zápas Kometa Expresem. „Je to podpořené skvělou akcí – jedeme vlakem, po roce znovu Kometa Expresem. Ve Vítkovicích se očekává velká návštěva. Je tam vždy výborná atmosféra, známe to i z loňského play-off,“ těší se Kamil Pokorný.

„Tento projekt dá vždy hodně práce všem lidem kolem. Pojedou rodiny hráčů, děti z dětských domovů a ze škol. Pak už je to na hráčích a já věřím, že do toho půjdou po hlavě, aby to dotáhli do vítězného konce, a že nálada při zpáteční cestě bude výtečná,“ přeje si.

„Věřím, že si hráči odpočinuli, bylo to pět zápasů v deseti dnech a vše na domácím ledě, kde musíte tvořit, všichni od vás čekají aktivitu a není to jednoduché. Věřím, že nám to pomohlo, trošku jsme se srovnali a vydechli – v úterý jsme si odpočinuli od hokeje a ve středu jsme se zase sešli do tvrdé práce. Martin Dočekal se dostal ze zranění a trénuje. Uvidíme, co Martin Erat,“ dodává Kamil Pokorný.

36. kolo TELH
pátek
18.1.2019
17:30 hod.
Online přenos
HC VÍTKOVICE RIDERA HC Kometa Brno OSTRAVAR ARÉNA, Ostrava
 
 

Preview

Reportáž

Komentář

Další

Tento den před letyCopyright © 2004-2019 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál