Letos poprvé na venkovní hřiště. Po sérii pěti domácích zápasů míří Kometa Expres na led Vítkovic

B r n o – Brněnští hráči se poprvé v tomto roce podívají na stadion některého ze soupeřů. V pátek čeká svěřence hlavního kouče Libora Zábranského výlet do Ostravy, kde svedou souboj se svým čtvrtfinálovým sokem z loňského play-off. Tento zápas je speciální zejména pro fanoušky, jelikož budou mít po roce opět možnost dopravit se na utkání modrobílým vlakem Kometa Expres.

Pětici domácích utkání zakončili brněnští hráči v neděli proti Litvínovu, nyní se už chystají na páteční duel ve Vítkovicích. „Hned v pondělí jsme měli hodně tvrdý kondiční trénink. V úterý bylo volno, aby si hráči trochu odpočinuli a od středy se už chystáme na páteční utkání. Bylo tam i trošku více videa a rozborů, tréninky byly zaměřeny na činnosti, ve kterých se chceme zlepšit,“ říká asistent hlavního kouče Kamil Pokorný.

Vítkovická Ridera v tuto chvíli okupuje čtvrtou tabulkovou pozici s náskokem šesti bodů právě na Kometu, brněnský celek má ovšem o jeden odehraný zápas méně. „Každý zápas je důležitý. Chceme vyhrát a napravit hlavně nedělní prohru s Litvínovem, vítězství by nám zaručilo udržet s Vítkovicemi kontakt a trochu se na ně dotáhnout,“ přeje si Pokorný.

Kometa v této sezoně ve Vítkovicích už jednou uspěla, vítězství zopakovala i na domácím ledě. Foto: Roman Kantor

Na páteční utkání se těší především fanoušci. Po třinácti měsících se opět dočkali příležitosti dopravit se na zápas Kometa Expresem. „Je to podpořené skvělou akcí – jedeme vlakem, po roce znovu Kometa Expresem. Ve Vítkovicích se očekává velká návštěva. Je tam vždy výborná atmosféra, známe to i z loňského play-off,“ těší se Kamil Pokorný.

„Tento projekt dá vždy hodně práce všem lidem kolem. Pojedou rodiny hráčů, děti z dětských domovů a ze škol. Pak už je to na hráčích a já věřím, že do toho půjdou po hlavě, aby to dotáhli do vítězného konce, a že nálada při zpáteční cestě bude výtečná,“ přeje si.

„Věřím, že si hráči odpočinuli, bylo to pět zápasů v deseti dnech a vše na domácím ledě, kde musíte tvořit, všichni od vás čekají aktivitu a není to jednoduché. Věřím, že nám to pomohlo, trošku jsme se srovnali a vydechli – v úterý jsme si odpočinuli od hokeje a ve středu jsme se zase sešli do tvrdé práce. Martin Dočekal se dostal ze zranění a trénuje. Uvidíme, co Martin Erat,“ dodává Kamil Pokorný.

36. kolo TELH
pátek
18.1.2019
17:30 hod.