Útočník Michal Kunc zářil proti Vsetínu: Čtyři góly? Moc často se to nepovede

B r n o – Junioři pokračují v nadstavbových bojích, kde se perou o co nejlepší výchozí pozici pro druhou – podstatně důležitější – část nadstavby. Středeční dohrávku proti konkurenčnímu Vsetínu zvládli skvěle, soupeře porazili v základní hrací době 9:2 a bonusový bod přidali také v prodloužení. O vysokou výhru se největší měrou zasloužil útočník Michal Kunc, jenž se do střelecké listiny zapsal hned čtyřikrát. Jak vypadal duel jeho očima?

Kometa proti Vsetínu nezachytila první třetinu, v níž dvakrát prohrávala. „Zezačátku to nevypadalo tak sebejistě jako na konci, protože jsme prohrávali. Po první části jsme si k tomu něco řekli, měli jsme co zlepšovat. Zápas se lámal ve druhé třetině, která skončila 6:0. Jsme rádi, že nakonec máme plný počet bodů,“ cenil si útočník Brna, který věděl, že Vsetín na jih Moravy přijel v dosti okleštěné sestavě bez největších opor. „Určitě jsme to všichni zaslechli, ale nechtěli jsme to podcenit. Dotáhli jsme to nakonec do vítězného konce a bereme body,“ dodal.

První dvacetiminutovku přerušilo vysklené plexisklo, které hru v polovině třetiny přerušilo na více než 30 minut. „Vždycky je nepříjemné, když je hra na delší dobu přerušena. Člověk má stále krátce po rozcvičce a v konečném výsledku je to k ničemu. V šatně jsme se připravovali, abychom úplně neztuhli a naštěstí jsme to pak rozjezdili. Už jsem podobnou situaci párkrát zažil, ale třicet minut jsem ještě nikdy nečekal. Někdy to tak prostě je,“ popsal raritní situaci, která nastala.

Brněnský útočník v duelu proti valašskému soupeři. Foto: Ivo Dostál

I proto se pak hrálo téměř půlhodiny v kuse a po rychlé výměně stran Kunc zavelel svými trefami k obratu. Nakonec se prosadil hned čtyřikrát a potvrdil střeleckou formu. „Je pravda, že čtyři góly se moc často nepovedou, ani si nevzpomenu, kdy se mi to povedlo naposledy. Je to ale jen jeden zápas a musíme na to navázat,“ přeje se. Juniorce opět pomohli zkušení Marek Škvrně a Karel Plášek, kteří o sobě na ledě dávali často vědět. „Jde poznat, že tu jsou tak zkušení hráči a jsme rádi, že tu jsou,“ říká.

Junioři předvádějí v nadstavbě dobré výkony, v mnoha duelech byli lepší, jenže na body nedosáhli. „Máme špatnou koncovku a také konce třetí třetiny, kde dostáváme blbé góly, a přicházíme o důležité body. Tam bych hledal příčinu toho, že nemáme tolik bodů, kolik bychom si představovali,“ jmenuje chyby, které se stávají.

Na odpočinek nyní mají modrobílí dva dny, už v sobotu hostí doma v pravé poledne druhý tým tabulky – Třinec. „Hrajeme na Halách, tam se vždycky hraje rychlý hokej na malém prostoru. Bude to dřina a doufám, že se zápas bude líbit,“ zve fanoušky na sobotní křídelník brněnské Komety.

Copyright © 2004-2019 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál