Úspěšný vstup do Turnaje pěti, osmnáctka zdolala Finsko

S o č i – Česká hokejová reprezentace do osmnácti let s obránci juniorky Komety Radkem Kučeříkem a Janem Mlčákem v sestavě má za sebou první utkání na Turnaji pěti, který se hraje v ruském Soči. Zápas proti Finsku Češi kontrolovali a nakonec si připsali vítězství 6:3. V úvodní části padlo celkem pět branek, z toho tři do finské branky. Prosadili se Raška, Teplý a Mužík. Ve druhé třetině navýšil vedení českého týmu svým druhým gólem Adam Raška. V poslední části se Češi zásluhou Teplého a Najmana trefili ještě dvakrát, Finové stihli pouze snížit. Radek Kučeřík si připsal asistenci na poslední český gól.

Výsledek utkání:

Finsko - Česko 3:6 (2:3, 0:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 16. Simontaival (Räsänen, Puistola), 18. Simontaival (Saarela), 58. Aaltonen (Tieksola) – 5. Teplý (Suhrada, Barinka), 13. Raška (Vitouch), 16. Mužík (Najman, Rychlovský), 30. Raška (Barinka), 43. Teplý (Raška, Barinka), 43. Najman (Kučeřík, Mužík)

Sestava ČR:

Pařík (Malík) – Suhrada, Poizl, Kučeřík (A), Klodner, Mlčák, Žůrek, Tureček, Volráb – Teplý, Barinka, Raška – Rychlovský, Najman (A), Mužík (C) – Beránek, Peterek, Pšenička – Křemen, Vitouch, Koffer.

Další zápasy ČR na turnaji:

Středa 6. února: 16:30 Rusko – Česko
Čtvrtek 7. února: 13:00 Švédsko – Česko
Pátek 8. února: 13:00 Česko - USA

Copyright © 2004-2019 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál