Víme, o co v následujícím programu hrajeme, uvědomuje si útočník Jakub Orsava

Víme, o co v následujícím programu hrajeme, uvědomuje si útočník Jakub Orsava
 

B r n o – Jakub Orsava má za sebou necelý měsíc působení v brněnské Kometě, do které přišel v průběhu ledna z Mladé Boleslavi. A právě tento soupeř na brněnský tým čeká ve středu po reprezentační přestávce. Moravský celek čeká náročný program, zápasy půjdou v rychlém sledu a navíc budou velmi důležité. A bez debaty hned ten ve městě automobilů. Je jasné, že momentálně každý bod bude rozhodovat v bojích o elitní šestku zaručující přímý postup do play-off.

 

Jaký jste měli v reprezentační přestávce program?
Po utkání v Plzni jsme měli čtyři dny volno. Od středy jsme jeli dvoufázové tréninky, v sobotu volno a od neděle jsme opět v plném tréninku. Následující program už směřujeme na nejbližší utkání.

Vyhovuje vám, že před blížícím se vrcholem sezóny můžete jednak vydechnout a jednak nabrat síly na těžké boje?
Určitě. O pauze je potřeba potrénovat a připravit se co nejlépe na klíčovou část sezóny. A také nabrat kondici, dostat se do toho.

Ve středu vás čeká zápas o šest bodů v Mladé Boleslavi. Směřujete už váš program na tento duel?
Připravujeme se. Víme, o co hrajeme. Jsou jen dva body za námi, čeká nás velmi těžké a důležité utkání. Potřebujeme vyhrát, abychom jim zase odskočili.

Konkrétně pro vás to bude dost pikantní zápas. S Boleslaví jste odehrál všechny tři zápasy a všechny tři vyhrál. Radíte spoluhráčům, jak na tohoto protivníka konečně vyzrát?
Možná prozradím nějaké zlozvyky, co mají někteří hráči. Ale určitě bych to nehrotil. Musíme se soustředit především na svou hru, a pokud budeme hrát to, co chceme, tak si myslím, že vyhrajeme.

Jakub Orsava odehrál v Kometě prozatím čtyři zápasy s bilancí (1+1). Foto: Michal Eger.

Jak moc specifický souboj to pro vás bude? Přeci jen jste strávil v Boleslavi necelé tři roky.
Znám všechny kluky, s Kubou Klepišem určitě proběhnou před zápasem nějaké fórky. Seděli jsme spolu vedle sebe v kabině, ne každý pochopí naše vtípky, kterým se smějeme jen my dva. Ale jak začne zápas, budu se soustředit pouze na co nejlepší výkon a vítězství za tři body.

Jste společně s týmem necelý měsíc, už jste se dokázal sžít s novým prostředím?
Je to v pohodě, kluci v kabině jsou super. Vyhráli jsme pár zápasů v řadě, byť se jeden zápas v Plzni příliš nevyvedl. Přesto věřím, že začneme zase vyhrávat a bude to zase šlapat tak, jak má.

Pondělní trénink jste absolvoval na ledě s Janem Hruškou a Alexem Malletem. Je to dvojice, se kterou si zatím nejvíc vyhovíte?
Ono je to celkem jedno, s kým hraju. Tady jsou všichni hráči dobří, vyhovujeme si i po charakterové a lidské stránce.

Český národní tým vybojoval po 25 letech výhru na Švédském turnaji. Sledoval jste své spoluhráče z Komety a výkony reprezentace?
Po očku jsem se díval, hráli jsme si u toho i s malým synkem. Říkal jsem mu, že tam za dvacet let bude třeba hrát taky (smích).

Martin Zaťovič byl v nedělním utkání s Ruskem kapitánem nároďáku. Myslíte si, že už se na něj kapitán a pokladník Komety v jedné osobě Leoš Čermák chystá?
Vypadá to, že se za ním pokladník po jeho příjezdu zastaví (smích).

 
 

Tento den před letyCopyright © 2004-2019 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál