.

Rozhodl náš dobrý týmový výkon, hlásí hrdina prvního semifinále Martin Holík

Rozhodl náš dobrý týmový výkon, hlásí hrdina prvního semifinále Martin Holík
 

B r n o – Důležitý krok směrem k postupu do finále NOEN Extraligy staršího dorostu udělali v úterý hokejisté brněnské Komety. V prvním zápase semifinálové sérii hrané na dva vítězné duely si poradili s třineckými Oceláři 2:1, a již ve čtvrtek mohou v ocelářském městě postoupit do přímého boje o titul. Lví podíl na výhře svého týmu měl brankář Martin Holík, který předvedl 36 úspěšných zákroků, z toho několik excelentních, přičemž za svá záda pustil jediný kotouč.

 

Jak hodnotíte zápas?
Zápas to byl rozhodně těžký, protože Třinec je silný soupeř. Ale připravili jsme se na ně a hráli jsme jako tým, takže jsme to zvládli. Ale celkově to bylo hodně těžké.

Jak jste se cítil vy? Měl jste tam několik těžkých zákroků, kdy jste podržel své mužstvo.
Na začátku na mě nic moc nešlo, takže nervozita tam byla. Oni pak začali tlačit víc a měli tam několik hodně dobrých šancí. Pak to ze mě opadlo, a nakonec to byl dobrý zápas. I se štěstím jsme to ubránili.

Jak hodnotíte svůj výkon?
Jak říkám, měl jsem v zápase štěstí a jsem rád, že se mi teď nějak daří. Musím to zaklepat. Musím ale pochválit celý tým, který hrál výborně a pomáhal mi. Kluci například v situacích na konci zápasu blokovali střely. Takže rozhodl dobrý týmový výkon.

Jak jste viděl ten závěr? Třinec předvedl velký tlak do brány, jejich útočník Raška dostal přihrávku před vás a mohl srovnat.
To bylo hodně těžké, protože oni hrají v šesti velmi dobře. Co se týče té situace, bylo tam předtím přečíslení, jejich hráč dostal přihrávku před bránu. Puk mi po jeho zakončení trefil vyrážečku, takže jsem byl asi dobře postavený. Ten závěr jsme nakonec zvládli dobře.

S čím půjdete do čtvrtečního zápasu v Třinci? Nebudete mít větší klid tím, že jste vyhráli první zápas?

To nevím. Minulé kolo jsme prohrávali 0:1 na zápasy my, a dokázali jsme to otočit. Uvidíme, budeme se snažit hrát pořád stejně. Budeme se snažit blokovat střely, aktivně napadat, střílet a hrát týmově.

 
 

Copyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál