.

Strašně se těším na moravské peklo, říká před domácími zápasy Martin Zaťovič

Strašně se těším na moravské peklo, říká před domácími zápasy Martin Zaťovič
 

B r n o – Když se Martin Zaťovič v lednu zranil, musel kvůli zlomenině ruky vydržet více než dva měsíce bez plné zápasové zátěže. Do play off se stihl uzdravit a v obou utkáních na Spartě strávil na ledě v průměru okolo dvaceti minut. Ve druhém duelu navíc byl u klíčové situace, kdy nahrál Jozefu Kováčikovi na vítěznou branku. Nejen o zápasech na Spartě, ale také o blížících se domácích duelech pohovořil po posledním utkání.

 

Jak jste viděl situaci před vítězným gólem?
Zrovna při tomhle momentu to byla skvělá čistá buly, měl jsem dost času to Jožovi nějak předložit a on to opravdu výborně trefil. Pak už následovala jen euforie.

Jozef Kováčik zmínil, že vám říkal, že už byste mu to jednou mohl pořádně namazat. Prý to i trénujete, ale stále vám to nemohlo vyjít…
Je to tak. Řekl mi před buly: „Načepuj mi to tam a já to trefím.“ Veškerá zásluha jde ale za Vojtou Němcem, který naprosto čistě a skvěle vyhrál buly, a zbytek se od toho už jen odvíjel.

Přihrávka na vítězný gól je ale pro vás po návratu určitě pozitivní, souhlasíte?
Určitě je to pozitivní. Je mi ale jedno, jestli jsem to dal já, nebo někdy jiný. Důležité je, že to padlo, jdeme dál a my nekončíme.

Nejde váš vítězný gól ve druhém zápase trochu na vrub brankáře Popperleho?
Těžko říct, byla to hodně dobrá rána. Samozřejmě, bylo to z dálky, při čemž člověk potřebuje štěstí, ale Jožo to trefil výborně. Štěstí přeje připraveným, byli jsme domluvení a padlo to tam.

Radost tria Gulaši, Zaťovič, Kováčik bezprostředně po vítězné brance v prodloužení. Foto: Jiří Grulich

Už vám stačil nějak poděkovat?
Konečně nám tam spolupráce vyšla. Jsme rádi, že to tak dopadlo. Ještě ale není hotovo, máme sice hlavy nahoře, ale stále nás čekají další zápasy.

Zdá se vám série postupem času vyhecovanější?
Je to play off, oba týmy si musejí brnkat na nervy, ovšem musí to být na úrovni, abychom nebyli vylučovaní. Musí to mít grády, aby nás to vyhecovalo a ten zápas jsme vždycky vyhráli.

Je pro vás velkou psychickou výhodou vyhrát oba zápasy v Praze?
Nepředstavovali jsme si to ani ve snu, ale tajně doufali. Šli jsme do toho s pokorou a věděli jsme, že když zvládneme dobře začátky, tak bychom zde mohli vyhrát. V prvním zápase se nám to nepovedlo, ale naštěstí jsme to otočili. Ve druhém utkání v prodloužení se mohlo stát cokoliv a naštěstí jsme to trefili, za což jsme fakt rádi. Důležité to bude potvrdit doma.

Co očekáváte od domácích zápasů?
Na domácí zápasy se strašně těším, bude to moravské peklo. Myslím, že všichni budou sami divit, co se v Brně bude dít. Doufám, že do toho vletíme naplno a ty zápasy doma urveme. Může se stát cokoliv, ale my musíme doma bezpodmínečně vyhrát.

Martin Zaťovič číhá na brankovišti ve druhém utkání na Spartě. Foto: Jiří Grulich

Jak se vám hrálo po zranění?
Hodně těžko. Dva měsíce jsem nehrál. Měl jsem zranění ruky, takže je to těžké. V prvním duelu jsem odehrál dvacet minut, ve druhém taky něco přes dvacet, takže dávám se s tím dohromady. Myslím si ale, že mi tyto zápasy pomůžou a rychleji se do toho dostanu.

Kde se vzala „dvouzápasová“ přeměna vašeho týmu, že si opět tak věříte?
Když se podíváte na naši soupisku, tak uvidíte hodně zkušených hráčů. Play off je play off a my víme, že když do toho půjdeme naplno, každé střídání se budeme povzbuzovat, tak jsme schopni porážet každého. Ukazovali jsme to na začátku sezóny, pak se nám dostal do hlavy nějaký červ, že nás může někdo porazit, a my si to podle mě až zbytečně moc brali. Měli jsme zranění, většina se však teď vrátila, ale ten tým je natolik silný a věřím, že tu sérii urveme.

Odráží se to i v sebedůvěře? Přeci jen v obou zápasech jste zvládli obrátit nepříznivě se vyvíjející zápas…
Myslím si, že kolikrát je lepší dotahovat. Člověk dá gól a ten tým je v takové euforii a o to více venku, kde Spartě naše trefa hodně ublíží. Jsem rád, že jsem oba duely dotáhli do vítězného konce.

Kde jsem viděl ten hlavní faktor výhry ve druhém zápase?
Naše vůle! Šli jsme po tom, od půlky zápasu jsme je mačkali a Sparta měla na mále. V přesilovce nám to nevyšlo, když nám puk přeskočil před prázdnou brankou. Je to jen dobře, neustále je musíme nahlodávat a musíme to teď zvládnout na to.

Zlepšila se i hra v oslabení. V obou zápasech jste zvládli ubránit přesilovky 5 na 3…
Připravovali jsme se na to. Někdy je to však tak, že to soupeři sedne, puky jim nepřeskakují a gól dají. My se na to dobře připravovali, chceme bránit svoji hru a víme přibližně jak na ně. Hlavní je dodržovat to a to nám musí pomoci.

Vidíte třeba i trochu tu Kometu ze začátku sezóny?
Opět těžko říct. Ta síla tam byla a stále je. Teď je to ale úplně jiná Kometa, abych pravdu řekl, je to spíše Kometa řezníků. Jdeme si za svým cílem, protože předtím jsme hráli zápasy na osm gólů a nejednou to vypadalo jako exibice, což se nám poté mnohokrát vymstilo. Teď jdeme na krev, chceme vyhrát klidně i na jeden gól, ale hlavně to chceme zvládnout. Chceme vyklekat a vylehat všechny střely, co nejvíce pomoci gólmanům, a já doufám, že to vyjde.

Je to tedy ten pravý play off hokej?
Přesně tak. Je to velký rozdíl, je to super – diváci, souboje a emoce. Hrajeme v O2 Areně, kde je hodně lidí, u nás bude určitě vyprodáno, takže je to paráda.

 
 

Copyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál