.

Hráli jsme skvěle a díky tomu jsme ani jednou neinkasovali, raduje se Horký

Hráli jsme skvěle a díky tomu jsme ani jednou neinkasovali, raduje se Horký
 

B r n o – Očekávaný sedmý a rozhodující duel čtvrtfinálové série mezi juniory Brna a Jihlavy vyzněl nakonec jednoznačně pro Kometu. Modrobílí tlačili na soupeře, branek se ale dočkali až od druhého dějství. Skóre otevíral a poté i navyšoval vedení domácích Luboš Horký. Ve třetí periodě pak nejproduktivnější brněnský junior základní části útočil na hattrick, který ale nedovršil ani při samostatném úniku, ani v následném trestném střílení. Brňané ale i přesto postoupili do semifinále, takže Horkého nemusí nezkompletovaný hattrick mrzet.

 

Luboši, jak by jsi zhodnotil sedmý duel s Jihlavou?
Konečně jsme hráli jako tým. Každý dodržoval co měl. Podařilo se nám ubránit všechna oslabení, při kterých jsme v předešlých zápasech inkasovali. Jsem rád, že všechno vyšlo.

Čím to, že po vyrovnané sérii jste zvítězili s čistým štítem a rozdílem pěti tref?
Těžko říct. Předešlé zápasy jsme vedli třeba o čtyři góly, ale o náskok jsme přišli, jelikož si každý dělal, co chtěl. Toho jsme se nyní vyvarovali.

Měli jste v hlavách právě ztrátu dostatečného vedení i při vstupu do třetí části, do které jste šli za stavu 2:0?
Vždy, když jsme vedli, jsme se uspokojili a mysleli jsme si asi, že už nejde ztratit vedení 4:0. Jihlava to ale dokázala smazat. Řekli jsme si, že i když ještě odskočíme, musíme hrát pořád naplno a dodržovat pokyny.

Ve které fázi hry se rozhodující zápas zlomil? Zdála se ke konci Jihlava už odevzdaná?
Čekali jsme, že na nás do třetí části nastoupí. Po našich gólech ale už vypadali, že to jen dohrávají. Od začátku jsme hráli skvěle a to je důvod, proč jsme ani neinkasovali.

Pomýšlel sis dnes na hattrick, když jsi začínal trestné střílení? Mohla tě motivace dát třetí branku i svazovat?
Svazovat asi ne, nájezd bych provedl stejně i kdyby to měl být první gól v zápase. Byl jsem především rád, že výrazně vedeme a nestrachujeme se třeba o jednobrankový náskok. Řekl jsem si, že to zkusím dát mezi nohy, což nevyšlo. Nebyl hattrick, nevadí.

V semifinále narazíte na Plzeň. Co od ní očekáváte?
Je to hodně silný soupeř. Hrají velmi útočný hokej a mají řadu dobrých individuálních hráčů. Pokud budeme hrát jako v posledním čtvrtfinále s Jihlavou, tak se nám snad podaří přejít i přes Plzeň dál.

 
 

Copyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál