.

Schopnost obrátit vývoj zápasu ukazuje sílu našeho týmu, všímá si Jan Hruška

Schopnost obrátit vývoj zápasu ukazuje sílu našeho týmu, všímá si Jan Hruška
 

B r n o – Na výhře ve třetím čtvrtfinále, nad Spartou Praha, měl forvard brněnské Komety, Jan Hruška, lví podíl. Ve druhé třetině se opřel do přihrávky, kterou mu adresoval Marek Kvapil a povedenou ranou pod lapačku Pöpperleho srovnal utkání na 3:3.

 

Ve třetím čtvrtfinále jste měli hodně prostoru před brankou, nejprve jste dokázal vy proměnit přihrávku od Marka Kvapila, poté z podobné akce padl i rozhodující gól. Cítili jste v předbrankovém prostoru větší volnost?
Takto se to těžko hodnotí, vždy to vyplyne ze situace. Určitě to není tak, že bychom přečetli jejich hru a zjistili že mají volno před bránou, tak to určitě není. Prostě se to vždycky sehrálo tak, že to pro nás dopadlo dobře. Hráč se tam uvolnil a hlavně dostal tu nahrávku.

U vaší branky tam šlo o dobrou práci obou hráčů za bránou, jak Vincoura, tak posléze Kvapila, kteří vyhráli své souboje...
Stoprocentně, byla to zásluha kluků, Vincka s Kvápou (Tomáš Vincour a Marek Kvapil, pozn. red.). U toho rozhodujícího gólu to perfektně udělal Vojta.

Co se s vámi děje v začátcích utkání?
Nevím. Hlavně se to hraje na šedesát minut, a když nejdou začátky, hlavně že jdou konce.

Jste o to sebevědomější, když se vám podaří zápas otočit?
Je pravda, že se nám to párkrát povedlo točit, takže je dobře, že neházíme flintu do žita. Na druhou stranu, určitě to není úmysl, že bychom chtěli prohrávat a potom dotahovat. Také to ukazuje sílu týmu, že i když prohráváme, a nevyvíjí se to pro nás dobře, tak zbraně nesložíme a třikrát jsme zápas dokázali otočit proti silnému soupeři.

Jak těžké bylo nastoupit bez Martina Erata, který vypadl ze sestavy těsně před začátkem zápasu?
To se prostě stane. Nedá se říct, že nás to naruší. Je nás tady dost na to, abychom byli schopní jednoho hráče, který vypadne, nahradit. I když samozřejmě kvalita Martinova formátu se nahrazuje těžko. Ale vidíte, že jsme to zvládli, takže i ostatní hráči mají kvalitu.

V průběhu zápasu se vám vyměnili spoluhráči, ovlivní to vaši hru, nebo máte nastavenou taktiku tak, aby se mohl měnit hráč za hráče?
Jsme zvyklí, že sestava není v sezóně stabilně daná a že ti hráči rotují. Takže si myslím, že pro nikoho není problém naskočit s někým jiným. Je potřeba si vždy umět vyhovět a my jsme si dali nějaký systém, který chceme ve všech čtyřech pětkách dodržovat. Jestli je tam jedno pravé křídlo, nebo druhé pravé křídlo, tak dělá pořád tu stejnou práci. Nemyslím si, že by to byl nějaký zásadní problém.

Radost Jana Hrušky po vstřelení branky na 3:3. Foto: Michal Eger.

Bude čtvrtý zápas psychicky náročnější, než ty předchozí duely?
Nemyslím si, že by to bylo náročnější. Všechny zápasy byly náročné a všechny byly vyrovnané. Ten čtvrtý zápas bude, myslím si, jako přes kopírák. Pro nás bude základ dobře zregenerovat, připravit se a zkusit začátek zvládnout líp ze všech třech zápasů.

Je na Spartě vidět, že prozatím dala góly jen v první třetině? Zdá se, že je v závěrech taková nervóznější.
To je otázka spíše na ně, já bych to v hlavě asi určitě měl. Ztratil tři zápasy, ve kterých vedete... Vždycky jsem to říkal, hlava je strašně moc toho hokeje. Určitě to na ně zapůsobí, ale je na nich, jak se s tím vypořádají. Pořád mají zkušený tým, který si určitě takovou krizí prošel, takže my určitě musíme hrát pořád stejně a když se nám povede i ten začátek, tak se můžeme odrazit k dobrému výsledku.

Nepramení ty vaše nepovedené začátky z toho, že chcete až moc?
„Není tam nic, že bychom si řekli, že budeme něco dělat takhle, a pak začneme jinak. Jdeme do zápasu úplně stejně, ale bohužel, nedaří se.

Zažil jste někdy obrat z 0:3 na 4:3 v sérii?
Zatím jsem u toho nebyl, a doufám, že ani nebudu.

 
 

Copyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál