.

Martin Erat pokračuje v úspěšné kariéře, s Kometou se dohodl na nové smlouvě!

Martin Erat pokračuje v úspěšné kariéře, s Kometou se dohodl na nové smlouvě!
 

B r n o – Skvělá zpráva pro fanoušky! Obrovská hokejová persona v podobě Martina Erata se rozhodla pokračovat v úspěšné hokejové kariéře. O víkendu se zkušený útočník sešel s majitelem klubu Liborem Zábranským, kterému sdělil své rozhodnutí. A k potěšení všech fanoušků můžeme s radostí oznámit, že největší osobnost uplynulého ročníku Tipsport extraligy pokračuje v Kometě. Čerstvý vítěz soutěže neskrývá chuť do hokeje a také by rád pokračoval v předávání zkušeností mladým hokejistům.

 

Po sezóně požádal Martin Erat majitele Komety Libora Zábranského o čas na rozmyšlenou. Rozhodnutí pětatřicetiletého hokejisty padlo o víkendu, kdy se oba pánové setkali. „Mám velkou radost z toho, že se Martin Erat rozhodl pokračovat a že bude působit v Kometě dál. Je to velká osobnost a zkušený hráč, který nám hrozně moc pomůže. Nejen svým přístupem na ledě, ale i v kabině a ve výchově našich mladých hráčů,“ uvedl Libor Zábranský.

„Chtěl jsem si trochu odpočinout, nechtěl jsem dělat unáhlené rozhodnutí. Potřeboval jsem si nechat vše projít hlavou a probrat to s rodinou. Ta je pro mě nejdůležitější. Rozhodovali jsme se, zda chceme být dál v Česku, nebo budeme bydlet jinde. Tyto faktory nakonec rozhodly, že i další sezónu strávím v Kometě,“ poznamenal Martin Erat.

Profil Martina Erata:

Pětatřicetiletý forvard začínal s mužským hokejem ve Zlíně, odkud se postupně propracoval do zámořských soutěží. Ve WHL hrál za celky Saskatoon Blades, Red Deer Rebels. Do NHL naskočil poměrně mladý. Nicméně jako dvacetiletý hokejista prokázal svůj talent a v prestižní soutěži se napevno usadil.

Jeho kariéra v zámoří je úzce spjata především s Nashvillem Predators, ve kterém působil jedenáct sezón. Poté zamířil na dvě sezóny do Washingtonu Capitals a svou zámořskou misi ukončil ve Phoenixu, respektive v Arizoně Coyotes. Celkem v NHL odehrál 931 zápasů, v nichž si připsal 184 branek a 384 asistencí (568 bodů). Po takřka patnácti letech strávených v Americe se rozhodl okusit ruský chlebíček. V Omsku nastupoval v jednom týmu s Dominikem Furchem, Vladimírem Sobotkou a bývalým zadákem Komety Michalem Kempným. Martin Erat zasáhl do padesáti utkání – v nich si připsal šest branek a čtyřiadvacet asistencí.

Útočník s bohatými reprezentačními zkušenostmi se v loňské sezóně vrátil do české extraligy, do které naposledy nastoupil v rámci výluky v NHL – v sezóně 2004/2005. V dresu Zlína odehrál 68 zápasů, vstřelil 27 gólů a připsal si 28 asistencí. Dvakrát si na stadiónu Luďka Čajky zahrál finále extraligy, leč z toho byly „pouze“ stříbrné medaile.

Martin Nečas a Martin Erat. Tato spolupráce fungovala v loňské sezóně fantasticky. Bude i letos? Foto: Michal Eger.

Vše si vynahradil letos, kdy se mu s Kometou Brno podařilo po 51 letech vybojovat mistrovský titul. Byl tahounem týmu a také příkladným hráčem ve vztahu k mladým hráčům. Spolupráce s Martinem Nečasem a dalšími hráči byla jasným důkazem a fungovala parádně. V této roli by Martin Erat rád pokračoval i v následujícím ročníku Tipsport extraligy, ve které se rozhodl pokračovat.

Bohatá kariéra Martina Erata není jen o klubových úspěších. Výrazným písmem se zapsal i na reprezentačním kolbišti. Třikrát si zahrál na ZOH – 2006 Turín, 2010 Vancouver, 2014 Soči. V prvním případě získal společně se svými spoluhráči pro Českou republiku bronz. Na mistrovství světa hrál v letech 2006 (stříbro v lotyšské Rize), 2008, 2012 (bronz Helsinky, Stockholm) a 2015. Na zlato si Martin Erat sáhl v roce 2001 na mistrovství světa juniorů, které se konalo v Rusku.

Statistiky:

Statistiky útočníka Komety Martina Erata naleznete ZDE.
 
 

Tento den před letyCopyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál