VIDEO: Kometa představila v pivovaru Starobrno nový extraligový dres pro sezónu 2017/2018

VIDEO: Kometa představila v pivovaru Starobrno nový extraligový dres pro sezónu 2017/2018
 

B r n o – V sobotu 2. září proběhlo v brněnském pivovaru Starobrno slavnostní odhalení letošního dresu Komety. Křtu se zúčastnil primátor města Brna Petr Vokřál a čelní představitelé našeho generálního partnera - Pavel Slavík (obchodní ředitel), Ondřej Koucký (ředitel pivovaru Starobrno) a kapitán Komety Brno Leoš Čermák. Společně popřáli Kometě mnoho štěstí a úspěchů, a aby letošní sezóna dopadla přinejmenším stejně, jako ta loňská. Fotografie naleznete ZDE.

 

Stalo se to v posledních tradicí a mezi fanoušky oblíbenou záležitostí. Generální partner klubu uspořádal ve svém království akci Den Starobrna. A o slavném brněnském pivovaru si připomene několik historických údajů. V polovině 13. století udělil Václav I. městu Brnu královská privilegia, přičemž jedním z nich bylo i právo vařit pivo. V roce 1323 založila osvícená královna Eliška Rejčka na Starém Brně cisterciácký klášter, jehož součástí se o dva roky později stal pivovar.

Ve 30. letech 20. století se starobrněnský pivovar stal největším pivovarem na Moravě a nabízel široké portfolio piv a pivních speciálů. Kromě tradičních výčepních piv vyrábělo čtrnáctistupňové pivo Baron Trenck a pivní pálenku Bier Brand. V roce 1944 poškodilo americké bombardování mimo jiné i pivovar. V roce 1948 byl pivovar předán „do rukou lidu“ a dlouhá desetiletí let se do něj neinvestovalo, což se bohužel podepsalo na jeho stavu.

V průběhu staletí měnil pivovar majitele, název „Starobrněnský pivovar“ se používá od druhé poloviny 19. století. Koncem 80. let 20. století byla postavena stáčírna láhví a nové provozy ve svahu Žlutého kopce nad pivovarem.

Slavnostní křest dresu brněnské Komety pivem Starobrno. Foto: Roman Kantor.

A teď už z historie do současnosti. Každý rok se v prostorách pivovaru na Mendlově náměstí koná křest dresu Komety na novou sezónu. A nebylo tomu jinak ani 2. září 2017. Krom slavnostního představení se návštěvníci mohli těšit na řadu českých kapel, podívat se do zázemí pivovaru, přítomen byl kompletní tým Komety, který se podepisoval fanouškům na autogramiádě. A protože Brňané vyhráli letos titul, byl na ukázku k dispozici i mistrovský pohár.

Pro všechny přítomné návštěvníky nechyběl doprovodný program a samozřejmě všude bylo připraveno dobré pití a jídlo. Zástupci našeho generálního partnera společně s primátorem města Brna Petrem Vokřálem a kapitánem Leošem Čermákem popřáli Kometě do nové sezóny mnoho štěstí a nejlépe, aby se podařilo zopakovat loňský fenomenální úspěch. Symbolicky pokřtili nový dres, tentokrát ten domácí bude oproti zvyklostem modrý a hostující pro změnu bílý.

Dres Komety na sezónu 2017/2018.
Dres Komety na sezónu 2017/2018.
 
 

Tento den před lety×
Dnes v 18:00 | Muži
HC Kometa Brno
Mountfield HK

Copyright © 2004-2019 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál