Úterní zápas musíme hodit za hlavu a myslet na ten příští, nabádá Lukáš Nahodil

Úterní zápas musíme hodit za hlavu a myslet na ten příští, nabádá Lukáš Nahodil
 

B r n o – Hokejisté brněnské Komety svedli v úterý na domácím ledě vyrovnanou bitvu s Mladou Boleslaví. Po závěrečné siréně se radoval soupeř ze středních Čech, který vyhrál těsně 3:2. Kometa poprvé v sezóně nebodovala. „Základní část ale tvoří dvaapadesát kol. Doufejme, že tato prohra byla ojedinělá,“ hlásil útočník Lukáš Nahodil po středečním tréninku, na kterém brněnský tým vybrusloval únavu z předchozího dne.

 

Už vás přešlo zklamání po těsné prohře?
V zápase s Mladou Boleslaví jsme měli málo střel na bránu. Když nebudeme střílet, nebudeme ani dávat góly. Na tom musíme určitě zapracovat a zlepšit se. Je potřeba se víc tlačit do brány, abychom sbírali odražené střely.

Mladá Boleslav přijela do Brna bránit. Bylo těžké se prosadit proti jejich defenzivnímu bloku?
Nemyslím si, že do Brna bude někdo jezdit hrát otevřenou partii a hokej nahoru dolů. Všichni sem přijedou bránit, protože v loňské sezóně viděli sílu Komety. Musíme se s tím porvat a soupeře přehrát. Myslím, že všichni hráči v naší kabině jsou natolik šikovní, aby se přes to dokázali prosadit.

Dá se říct, že to proti Bruslařům byl „zápas blbec“?
Také se to tak dá nazvat. Jsou zápasy, kdy vám puky přeskakují hokejky, neodráží se to. Nastřelili jsme nějaké tyčky… Někdy se to tak sejde. Základní část ale tvoří dvaapadesát kol. Doufejme, že tato prohra byla ojedinělá. Musíme se odrazit od dobrých věcí, které jsme v utkání s Mladou Boleslaví měli, a zapracovat na těch, které nám nevycházely.

Panuje v kabině bojovný duch?
Rozhodně. Kdybychom se sesypali z jedné prohry, bylo by to špatně. Z vlastní zkušenosti vím, že když se prohraje, člověk na to nesmí moc myslet, protože by ho to svazovalo. Musíme se od toho oprostit, myslet na další zápas a ten úterní už hodit za hlavu. Jak se říká, nejsme kapela, abychom pořád jen vyhrávali. Samozřejmě vyhrávat chce každý. Zápasy jsou těžké, jdou za sebou v rychlém sledu. Máme za sebou tři utkání v pěti dnech. Nyní si trochu odpočineme a v pátek hurá do Zlína!

Stejně jako od Mladé Boleslavi, také od Beranů se dá očekávat hra s důrazem na defenzivu. Máte recept, jak si cestu obranným valem proklestit?
Zlín byl vždycky úporný soupeř, který to má postavené na obranné hře. Věřím, že tam přijedeme s čistými hlavami a tento zápas bude úplně o něčem jiném. Že začneme po ledě létat jako v utkání s Třincem, podrží nás tradičně výborný Marek Čiliak v bráně a vstřelíme góly, které nás uklidní.

 
 

Copyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál