Tahali jsme za delší konec provazu, liboval si po skalpu Vítkovic Jan Hruška

Tahali jsme za delší konec provazu, liboval si po skalpu Vítkovic Jan Hruška
 

B r n o – Už čtyři zápasy nepoznala Kometa přemožitele, poprvé v sezóně se vyhoupla do čela tabulky a mnohé faktory naznačují, že se vrací do své mistrovské formy. Jedním z nich je i herní pohoda, kterou podtrhl gól Jana Hrušky ze závěru utkání s Vítkovicemi. Trefa brněnského šikuly bude aspirovat jistojistě na gól měsíce a její autor se po skončení vydařeného duelu podělil o své dojmy.

 

Utkání proti Vítkovicím jste ovládli jasně 5:1. Co bylo rozhodující? V čem jste byli lepší?
Přišlo mi, že jsme si dokázali více vyhovět. Dávali jsme si puky víc do hole, než po mantinelu a myslím si, že jsme hráli hezký hokej a nakonec to bylo podtrženo i brankami, které jsme dali.

Jak moc vám pomohly branky na začátku druhé, respektive třetí třetiny?
Stoprocentně. Konečně se nám podařilo dát první gól na domácím ledě, to se nám taky delší dobu nedařilo. Myslím si, že jsme celý zápas tahali za delší konec provazu.

Zápas jste podtrhl krásnou brankou v závěru. Vychutnal jste si ji?
Na druhou stranu to bylo až za stavu 4:1 a bylo vidět, že klukům už to tolik nelepí a puky se odráží na druhou stranu. A nám se povedlo něco navíc. Každého těší, když dá gól. Když je hezký, tak ještě o kousek více. Za stavu 2:2 by to bylo ještě lepší (úsměv).

Řekl vám Ondřej Roman něco, když jste ho nechal tak projet po ledě?
Ne, já sám nevím, kdo tam byl. Jen bylo vidět, že to není bek.

Brněnský útočník a jeho parádní akce při brance na 5:1. Foto: Ivo Dostál

Za stavu 2:2 byste si troufnul taky?
To se těžko dozvíme, až bude něco příště za stavu 2:2, tak uvidíme, co bude. Takhle to neumím vyhodnotit. Určitě to není o tom, že je přečíslení dvou na jednoho a já přemýšlím, že je to 4:1, nebo 2:2. Důležité je vyřešit situaci za jakéhokoli stavu a teď se nabízelo řešení takové.

Byla to akce do Zlaté helmy?
To tedy nevím, to musí rozhodnout jiní (směje se).

Zkoušíte něco podobného i na tréninku?
To jsou hokejové situace, občas se to zadaří. Kdyby ten obránce nespadl, tak tam vznikne prostor na nahrávku. Tím, že tam lehl, tak se nabízelo stáhnutí puku. Tohle se nedá trénovat. Vždy jde o to, co udělá soupeř. Dovolili mi udělat tohle a dopadlo to dobře.

Proti Vítkovicím to bývá vždy těsnější, loni jste na nimi ani jednou nevyhráli. Co bylo tentokrát jinak?
Vítkovice letos hrají trochu jiným stylem, než hrály řekněme poslední dva tři roky. Letos mají suprově poskládaný tým a jsou určitě více silné dopředu, takže hráli víc otevřený hokej. Že nám to tam napadalo, ještě neznamená, že by hráli špatně. Asi jim zápas proti nám úplně nesedl, ale výsledky mají dobré, takže se pro ně zase nic tak hrozného neděje.

Momentka Jana Hrušky (vpravo) z utkání s Vítkovicemi. Foto: Ivo Dostál

Poslední zápasy hraje na křídle první formace místo Tomáše Svobody Martin Zaťovič. Co vše se pro vaši formaci změnilo?
Jsme váhově trochu těžší (směje se), tohle bude ten nejpodstatnější rozdíl. A taky drží hokejku doleva, takže je dalším v naší formaci, a na to si musím taky zvykat.

Už jste probírali, kdo bude v úterý z týmu hrát i v Lize mistrů?
Zatím ne, ale už jsme se Záťou (Martin Zaťovič, pozn. aut.) řešili, že třeba Ondru Němce tahá v třísle, tak uvidíme, jestli bude zdravý, protože je to takhle nepříjemné, když se zranil na konci zápas těsně před Ligou mistrů. Doufejme, že se dá do kupy a úterý nastoupí.

Vy osobně máte chuť do zápasu, když už má Kometa postup ze skupiny v kapse?
Je to zase konfrontace s jiným týmem, na což se všichni těšíme. Doufám, že přijde hodně lidí a pobavíme se u toho.

Je to tím pádem lepší i pro psychiku týmu, když víte, že máte zajištěný postup?
Jasně. Každý takový zápas, který, dá se říct, máme ve své režii a neteče nám v něm do bot, je pro nás určitě příjemný. Ty nohy po tom zápase nabývají tolik unavené, jako když se se soupeřem taháte až do konce.

 
 

Copyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál