Nejúspěšnější aukce v historii Komety: Fanoušci vydražili mistrovské dresy za půl milionu!

Nejúspěšnější aukce v historii Komety: Fanoušci vydražili mistrovské dresy za půl milionu!
 

B r n o – Historická, velkolepá, přelomová… Další přívlastky si jistě dosadíte sami. Stejně, jak vyvrcholila loňská sezóna brněnské Komety, dopadla i aukce jejích mistrovských dresů. V aukci, která skončila v pondělí pozdě v noci, vydražili fanoušci modrobílé úbory ze základní části 2016/2017 a následného play-off za neuvěřitelných 499 179 korun, což z této aukce činí suverénně nejúspěšnější dražbu dresů v historii Komety a druhou nejúspěšnější v rámci české nejvyšší soutěže!

 

Fanoušci sváděli o dresy tuhé boje až do pozdních hodin. Největší zájem byl o úbor útočníka Jana Hrušky z play-off, který byl vydražen za rovných padesát tisíc. Dres kapitána Leoše Čermáka se prodal za 35 500 a Martina Nečase, české jedničky letošního draftu NHL, za 24 050 korun.

Úspěšní dražitelé budou kontaktováni, výtěžek z aukce poputuje na Nadaci Nový Zimák za Lužánky. Na celkový průběh aukce se můžete podívat pod tímto odkazem.

Tato aukce je suverénně nejúspěšnější v historii Komety Brno. Primát doposud držely dresy z Hokejových her 2016 (300 726 Kč, více se dozvíte zde), těsné druhé místo letos v září obsadila aukce dresů z památné rozlučky Martina Havláta s kariérou (299 982 Kč, více jsme psali zde ).

A ještě jedna zajímavost. Mistrovské dresy Komety se vydražily za historicky druhou nejvyšší částku v dějinách Tipsport extraligy v rámci jednoho klubu. Rekord drží Liberec, jehož úbory rovněž z mistrovskou tematikou z roku 2016 vydražili tamní fanoušci za 634 435 korun.

 
 

Tento den před letyCopyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál