Chceme vyhrávat každý zápas, snížená motivace nehrozí, tvrdí Marek Čiliak

Chceme vyhrávat každý zápas, snížená motivace nehrozí, tvrdí Marek Čiliak
 

B r n o – Brno pokračuje Ligou mistrů bez ztráty kytičky. Forma Komety v ní je zatím impozantní, a nic na tom nezměnil i poslední domácí duel v základní skupině B proti švédskému Malmo, v němž Kometa hrála prodloužení. V tom se však opět mohla radovat ze zisku bonusového bodu. V utkání ji několikrát skvěle podržel brankář Marek Čiliak, který se po skončení duelu podělil o své dojmy.

 

Pátý zápas v CHL, pátá výhra. Jak hodnotíte domácí duel proti švédskému Malmo?
Byl to těžký zápas. První třetina byla taková zvláštní, já jsem vlastně neměl vůbec žádnou práci, jen jsem tam dvacet minut stál. To stejné se pak událo prvních deset minut druhé třetiny. Dali jsme góly a nakonec jsme i jeden dostali. Ve třetí třetině jsem čekal, že budeme hrát trochu zodpovědněji, nicméně jsme udělali nějaké chyby a oni je potrestali. S výhrou v prodloužení jsme ale spokojeni.

Snažil jste se ve zmíněné první třetině nějak sám zahřívat nebo pohybovat?
První třetinu jsem byl úplně mimo zápas. Nečekal jsem, že soupeř bude skoro dvacet minut bez střely, protože ty a také šance přišly až na konci. Měl jsem tam jeden zákrok, kdy mě to trefilo do betonu, stejně jako dorážka, a tam jsem se trochu chytil. V druhé třetině to bylo to stejné a z průběhu té třetí třetiny se jednoduše musíme poučit. Hlavně takhle nechceme hrát v extralize.

Gólman Komety během jednoho ze svých povedených zákroku při utkání s Malmo! Foto: Jiří Grulich

V předchozích domácích duelech v Lize mistrů vám nevyšly starty do zápasu, tentokrát jste rychle vedli 2:0. Jak moc to týmu pomohlo?
Přišlo mi, že byli v úvodu na ledě takoví trochu bez života, a my i díky tomu dali dva rychlé góly. Byli jsme nastartovaní. Škoda toho závěru, ale naštěstí jsme vyhráli, takže je vše dobré.

Jak jste se ve třetí třetině cítil po třech rychle inkasovaných brankách? To brankáři na sebevědomí asi moc nepřidá…
Snažil jsem se to neřešit. Máme mužstvo schopné obracet zápasy, nebo když dostaneme rychlé góly, tak nás to prostě nezlomí.

Jak se vlastně hráč motivuje na utkání, když je o postupu do další fáze soutěže rozhodnuto?
Chceme vyhrávat každý zápas, takže jsme do duelu šli jednoznačně s tím, že si jdeme pro výhru. Neřešíme, či jde o přípravu nebo nějakou soutěž mimo ligu. Šli jsme do toho s jasným cílem a chtěli jsme do toho dát vše.

 
 

Copyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál