Nejlepší domácí zápas sezóny, cení si výhry tříbodový Marcel Haščák

Nejlepší domácí zápas sezóny, cení si výhry tříbodový Marcel Haščák
 

B r n o – Repríza finále měla vše, co se na takový zápas sluší. Devět branek, parádní akce a také několik ostřejších soubojů, včetně jedné nefalšované bitky, jejímž aktérem byl Marcel Haščák. Ten byl ve třetí třetině hodně vidět, navíc si připsal i dvě branky a asistenci. Po zápase se slovenský šikula podělil o své dojmy.

 

V repríze finále jste vyhráli jasně 7:2. Jaký byl páteční duel s Libercem?
První dvě třetiny se asi trochu na něco čekalo, naopak ve třetí to tam začalo padat a my jsme moc rádi za výhru. Dá se říct, že měl zápas zajímavou třetí třetinu, tedy aspoň pro mě. Vyhráli jsme doma, vyhráli jsme 7:2 a to je to nejdůležitější.

Byl to záměr dvě třetiny vyčkávat a pak třeba Liberec uspat?
Chtěli jsme hrát dobrý zápas. Oni dvě třetiny odolávali, a jsem rád, že jsme ve třetí třetině přidali ještě víc a potěšili jsme své fanoušky.

Co podle vás rozhodlo celý zápas? Mohl to být ten čtvrtý gól?
Zápas se rozhodl už od začátku. My jsme dobře bránili, k ničemu extra je nepustili a skvěle jsme začali třetí třetinu.

Ve třetí třetině jste dali tři branky, vedli jste 5:2. Snažili jste se dohrát utkání s klidem?
Máme jasně danou taktiku a tu jsme dodržovali. Byli jsme trpěliví a dali jsme díky tomu další dva góly. Soupeř se soustředil na něco jiného a nám to jen pomohlo.

Bylo na soupeři znát, že mu za stavu 7:2 už lehce tekly nervy?
Myslím si, že byli dost naštvaní, když prohrávali 2:7. Třetí třetina je úplně zničila. Udělali tam nějaké fauly, nějaký chyby, ale my se díváme na sebe. Jsme rádi, že jsme to dotáhli do vítězného konce, nikdo není zraněný a všichni mají po zápase dobrou náladu.

Marcel Haščák a jeho druhá branka v zápase, kterou zvyšoval na 6:2! Foto: Ivo Dostál

Teď k vašemu osobnímu počinu. Vstřelil jste dvě branky, na jednu nahrál a na konci se ještě popral. Jste spokojen s vaším výkonem?
První dvě třetiny jsem mohl mít lepší. Nakonec jsem ale dal dva góly, na jeden jsem nahrával a na konci jsem se trošku zabavil po svém (směje se). Všechno bylo tak, jak mělo být.

Jak celá pěstní výměna vůbec vznikla?
On tam šel úplně zbytečně, skočil tam na mě a už to bylo. Mě to naštvalo a shodili jsme oba rukavice. Když se jdeme bít, tak se prostě jdeme bít, a to všechno k hokeji patří. Chtěl jsem pobavit diváky a to se povedlo.

A samotná bitka?
No skoro jsem ho měl, ale já blbec si vždycky vyberu toho největšího (úsměv). Nedosáhl jsem na něj, sklopil jsem hlavou a on mě trefil. Bitky nějak nerozebírám, patří to ke hře, baví to diváky a doufám, že jsem je pobavil. Příště už si ale zvážím, koho si vyberu za soupeře. Byl bych rád, kdybych na něj dosáhl. Vantuch byl vysoký, měl dlouhé ruce a byl ode mě daleko.

Gólový hattrick jste sice nezaznamenal, ale tzv. „Hattrick Godieho Howea“ (gól – asistence – bitka) ano…
Řekl jsem si, že dám prostě hattrick a že pro to udělám všechno. Na konci jsem ale viděl, že přes ty šance už to k němu asi nespěje, tak jsem si udělal aspoň tento.

Momentka slovenského útočníka z bitky s libereckým Vantuchem. Foto: Ivo Dostál

Připsal jste si bitku také v přípravě s Jihlavou, kdy jste se zastal mladého Vojty Střondaly. Cítíte se nyní jako „bitkař“ týmu?
Já už dlouho provokuji Leoše Čermáka, aby se začal konečně bít. Chtěl jsem ho tímto zdravě naštvat, a tak doufám, že už ukáže tu svoji pověst bitkaře. V kabině ho každý poslouchá a nikdo si na něj nedovolí. Doufám, že další zápasy to přijde. My si na něj nedovolíme nikdo. Nevím, jestli jste ho viděli, ale každý, kdo ho vidí, tak si je vědom, čeho je schopen (úsměv).

Myslel jste si i na normální hattrick? Šance tam byla, když jste jeli s Vojtou Němcem 2 na 1, ale vy jste nakonec přihrál a on pod břevno zakončil.
Vojta už mi dával spoustu nahrávek. Věděl jsem, že všichni čekali, že vystřelím, ale já jsem mu to raději nahrál a on to bravurně zakončil. Myslím si, že mám ještě větší radost, když ho dal on, a navíc moc pěkně.

Nedávno jste v rozhovorech zmínil, že se vám tolik střelecky nedaří. Změnil jste nějak svůj rituál střelby?
To, co v předchozích zápasech nepadalo, my tam teď spadlo, a jsem za to rád. Doufám, že to bude zápas od zápasu lepší.

Byl to doposud nejlepší domácí zápas sezóny?
V mém případě ano, ale nevím, jak to měli ostatní (směje se).

Kdo vám nakonec donesl cenu pro muže zápasu?
To ani nevím. Moc mě však potěšila, konečně jsem si jí letos poprvé dočkal také já.

 
 

Copyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál