Zug dělal fauly, tím se utkání zlomilo, hodnotí postupovou výhru Michal Barinka

Zug dělal fauly, tím se utkání zlomilo, hodnotí postupovou výhru Michal Barinka
 

Z u g – Kometa jde v Lize mistrů dál! Modrobílí v úterý na ledě Zugu vybojovali postup do čtvrtfinále CHL, když po disciplinovaném výkonu triumfovali 5:2. „Do Švýcarska jsme přijeli s bojovnou náladou. Od začátku jsme šli za tím, abychom uspěli. Na ledě jsme odvedli přesně to, co jsme si řekli,“ radoval se po postupu obránce Michal Barinka.

 

Brňané šli ve 14. minutě do vedení, a ačkoliv soupeř dokázal ještě v první třetině srovnat, byla to Kometa, která nadále určovala skóre. Dva góly vstřelil český šampion v přesilovkách. „Řekli jsme si, že budeme hrát jednoduše, a to se podařilo. Zug udělal pár hloupých faulů a tam se utkání pro nás zlomilo. Odskočili jsme až na 5:1,“ hodnotil zápas Barinka. Domácí výběr stihl výsledek utkání už jen zkorigovat.

Do utkání zasáhla řada mladších hráčů, kteří chytili svoji šanci za pačesy. „Zvládli to perfektně. Plnili úkoly, které dostali. Hráli chytře, dobře bruslili a ještě k tomu stříleli branky,“ souhlasil třiatřicetiletý obránce. Na Kometě se viditelně nepodepsalo cestování, které museli hráči k venkovnímu utkání podstoupit. „Sedlo nám to. Bylo to jenom o tom, abychom po letadle a autobuse rozhýbali nohy a to se povedlo,“ usmíval se rodák z Vyškova.

Ten má s Ligou mistrů bohaté zkušenosti. Vždyť v loňské sezóně, ještě v dresu Sparty, dokráčel až do finále soutěže. Letos má šanci úspěch zopakovat s Kometou. A kdo ví – třeba si nakonec se spoluhráči i sáhne na pohár! Brňanům se ve čtvrtfinále postaví finský tým Jyväskylä. „Akorát jsme zjistili jméno svého soupeře. Víme, že je to daleko. Musíme se na něj dobře připravit. Vše ke čtvrtfinálovým bojům si ještě povíme,“ poznamenal. „Určitě však uděláme všechno pro to, abychom přes soupeře postoupili dál.“

Je to tam! #Kometa je ve čtvrtfinále #CHL! #championsgobeyond #kometaVchl

Příspěvek sdílený HC Kometa Brno (@hckometa),

 
 

Copyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál