Trenér juniorky Jan Zachrla: Cesta, kterou se kluci vydali, se ukazuje jako správná

Trenér juniorky Jan Zachrla: Cesta, kterou se kluci vydali, se ukazuje jako správná
 

B r n o – Po reprezentační pauze se na scénu vrací zpět dění napříč všemi věkovými kategoriemi. Juniorka Komety se po úvodní části sezóny drží na špici tabulky, množství hráčů navíc dostává prostor i v reprezentacích. Hlavní kouč Jan Zachrla vám nastíní, jak hodnotí dosavadní průběh sezóny, jak je spokojen s množstvím komeťáků v reprezentaci a co očekává od nejbližších zápasů.

 

Junioři mají za sebou první „úsek“ sezóny, v tabulce jsou na druhém místě. Jak jste spokojen s výsledky a s předváděnou hrou?
Trenér samozřejmě nikdy není spokojen (směje se). Je tam stále spousta věcí, které se v naší hře musí zlepšit, ale na druhou stranu kluci, kteří pracují, sami vidí, že to, co trénujeme a zkoušíme, má nějaký efekt ve hře. Jsou schopni to v té hře aplikovat a i možná proto jsem tam, kde jsme. Teď nás samozřejmě čeká další část a uvidíme, jestli to bude mít podobný ráz, či nikoliv. Přichází nějaká zranění, spousta hráčů pendluje mezi národními týmy, mezi áčkem nebo Třebíčí. Únava se určitě bude stupňovat a my uvidíme, jak se s tím vyrovnají.

Mnoho hráčů bylo během reprezentační přestávky na reprezentačních akcích, většina z nich zanechala ve své kategorii výraznou stopu. Sledoval jste podrobně výkony a zápasy mládežníků v české reprezentaci?
Viděl jsem ty zápasy, které bylo možno sledovat na internetu. Ať už to byla sedmnáctka nebo devatenáctka tady v Česku. Hráče jsem samozřejmě sledoval, jak hráli a kde nastupovali. Nejlepší však pro mě je si později sednout s jednotlivými trenéry nároďáku a zeptat se přímo jich, jak každého našeho hráče viděli. Naše názory se mohou lišit, nebo naopak mohou být stejné, a z toho pak vyvodíme nějaký závěr, abychom hráči mohli dát zpětnou vazbu, jak má pracovat dál.

Jedna z momentek juniorky Komety ze zářijového utkání s Třincem. Foto: Jiří Grulich

Reprezentační přestávka byla delší, u juniorky se jednalo o bezmála dva týdny. Na co všechno jste se během pauzy snažili s týmem zaměřit?
Kluci určitě dostali nějaké volno, aby si odpočinuli, nicméně na druhou stranu jsme se scházeli v omezeném počtu hráčů. Zasahoval nám do toho A-tým, který hrál Ligu mistrů, a spousta hráčů byla v nároďáku, jak jsem již zmínil. Scházeli jsme se tak, jak to vyšlo, většinou v nějakých devíti desíti lidech. Spousta kluků totiž navíc řešila svoje školy, protože během sezóny toho tolik nestíhají, takže se všichni snažili dohnat svoje resty. Věnovali se tedy spíše svým individuálním věcem, a na ty týmové tolik prostor nebyl.

Načal jste téma s Ligou mistrů. Za Kometu v osmifinále nastoupilo hodně hráčů z juniorky či dorostu, svou šanci většina z nich využila a ukázala se ve skvělém světle. Jak moc jim tato zkušenost může pomoci?
Určitě jim to pomůže v růstu, protože mají zkušenost a získaný pocit velkého hokeje. Ta cesta, kterou se vydali, se pro ně ukazuje jako správná a vidí v ní nějakou perspektivu. Já ale říkám, že jedna vlaštovka jaro nedělá. Jde o to, aby kluci ty výkony, které podali, například za áčko v Lize mistrů, prodávali i v juniorce a podávali je takhle celou sezónu. Je potřeba, aby ty výkony byly opakované na takové úrovni.

Do juniorského extraligového kolotoče se vracíte ve středu, respektive ve čtvrtek, kdy vás doma v DRFG Areně čekají postupně Kladno a o den později Karlovy Vary. Jaké to budou zápasy?
Zase to bude určitě boj, protože ta tabulka se nějakým způsobem vyvíjí. Kladno je nahoře, Vary jsou sice tabulkově trochu níž, ale vyhrály poslední dva zápasy venku, takže se také dostávají do hry. My jsem v trochu okleštěné sestavě, takže těžko říct, jakým směrem se ty zápasy budou odvíjet. Doufám, že k tomu kluci přistoupí tak, jako ke většině zápasů a ukáží to, co na tréninzích do sebe dostali a učili se. Musí to prodat, aby zápasy byly koukatelné pro diváky a výsledek se snad přikloní na naši stranu.

17. kolo DHL Extraligy juniorů
středa
15. 11. 2017
12:30 hod.
Online přenos
HC Kometa Brno Rytíři Kladno DRFG Arena, Brno
18. kolo DHL Extraligy juniorů
čtvrtek
16. 11. 2017
15:30 hod.
Online přenos
HC Kometa Brno Energie Karlovy Vary DRFG Arena, Brno
 
 

Tento den před letyCopyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál