Chceme APK vyslat signál, bavte se s fanoušky, vyslovil přání předseda Modrobílých Michal Jimramovský

Chceme APK vyslat signál, bavte se s fanoušky, vyslovil přání předseda Modrobílých Michal Jimramovský
 

B r n o – Na začátku tohoto týdne proběhlo oficiální setkání zástupců fanoušků - sdružení Modrobílých a majitele Komety Libora Zábranského. Téma bylo jasné, celkový pohled na diskutované téma, které v posledních týdnech hýbe českým hokejem. Více k tématu prozradil v rozhovoru předseda spolku Modrobílých Michal Jimramovský. Reakci Libora Zábranského připravujeme.

 

Michale, co na setkání s majitelem Komety Liborem Zábranským zaznělo?
První věcí je vysoká pokuta, kterou Kometa od ČSLH dostala. Chtěli bychom udělat veřejnou sbírku, která bude transparentní. Může se jí zúčastnit každý, samozřejmě je to věc dobrovolná. Kdo nebude mít zájem, sbírky se účastnit nemusí. Je to každého věc. Konkrétně o této věci budeme informovat na našich fanouškovských stránkách v horizontu několika dnů.

Téma vulgarit na stadionech je momentálně hodně ožehavé, diskutuje se o něm dnes a denně. Jak se dá zabránit a předejít dalším pokutám?
Bavili jsme se o tom. Již dva měsíce probíhá fanouškovská iniciativa, která napříč všemi extraligový kluby diskutuje o tomto tématu. Proběhla komunikace se svazem, také se zástupci APK, kdy bylo přislíbeno, že by se jeden až dva zástupci fanoušků mohli výhledově zúčastnit nejbližšího jednání APK. S tím, že by někdo z řad fanoušků přednesl postoj fandů z celé republiky. Osobně si myslím, že jeden až dva zástupci fanklubů jsou na jednání málo. Mělo by tam být všech čtrnáct a každý by k tomu vyjádřil svůj názor. Je potřeba, aby s námi všemi fanouškovskými tábory svaz komunikoval. Vyslechl si k tomu i náš názor.

Jakou byste volil cestu vy? Pakliže vůbec nějaká je.
Změnit nebo upravit disciplinární řád. Zdá se mi, že je to víceméně směřované na Kometu a Plzeň. Ještě ani nepřijedeme do Jihlavy a už na dálnici nás soupeř „uctivě“ vítá transparenty. Na stadiónu na nás vulgárně řvou fanoušci Dukly a žádný trest nedostanou? Ani nechci, aby dostávali, nicméně to ukazuje na nejednotný metr, který je momentálně vyměřen. Musím zopakovat, že za nás by bylo ideální sejít se s představiteli APK, říct jim naše argumenty, že je toto nařízení nesmysl. Je to velmi snadno zneužitelné a nejednoznačné. Aktuálně máme pět zápasů podmínku a já si nedovedu vážně představit, že ve středu nebo v pátek přijede rozhodčí, pokazí nedej bože zápas, odpíská zase nájezd, který absolutně neměl být, a my budeme mlčet. Dejme tomu, že já sebe dokážu ukočírovat, ale silně pochybuju, že lidé na tribunách budou potichu.

I za redakci Komety musím říct, že pravidelně a dlouhé roky cestujeme na venkovní zápasy, ale že bychom se tam měli jako v bavlnce v tom smyslu, že by se fanoušci protivníka nevyjadřovali slušně k hráčům a fanouškům. S tím jsem se osobně moc nesetkal…
Podívejte se, k hokeji to patří, je to vzájemná rivalita. Ale jak říkáte, kamkoliv přijedeme, tak nás tam nevítají zrovna přívětivě. Vulgarit si po celé utkání vyslechneme opravdu hodně, ale neřešíme to. Na druhou stranu, proč tedy dostáváme většinou pokuty jen my a případně Plzeň?

Říkáte rivalita, fanoušci hokej prožívají, dávají do něj emoce. Je to právě hodně o emocích?
Sport a v tomto případně hokej je o emocích. Neřekl bych, že je tohle jen u nás, byť nás chodí nejvíc a umíme vytvořit nejbouřlivější atmosféru. Z pohledu fanouška je to určitě stejné. Každým cloumají emoce. Nedokážu si představit, že bych přišel fandit svému klubu na zápas a bylo by mi jedno, jak utkání dopadne. Lidé, fanoušci tím žijí, stačí se podívat, kolik fanoušků má na autech samolepku Kometa. Na našich stadionech máme výjimečnou atmosféru, byla by škoda dostat se na úroveň NHL, byť je to samozřejmě nejlepší hokej světa. Ale dát si popcorn, limonádu, posadit se na místo a zase po utkání odejít, to by byla škoda. V Česku se hlasitě fandí, máme chorály, zapojují se tribuny.

Dá se vůbec ukočírovat to, aby se fanoušci na tribunách vyvarovali sprostých výrazů?
Těžko. Ukočíruju sebe a možná dva lidi vedle. Jakmile přijde sporný moment, rozhodčí nás pošle do tří například podruhé za sebou, cokoliv bude sporné, tak jak chcete udělat, aby fanoušci mlčeli? Je skutečně potřeba udělat veřejnou debatu fanoušků se zástupci APK o nesmyslnosti tohoto nařízení. A to nemluvím jen o sektoru E, který je v podmínce. Dovedu si představit, že rozeřvat kotel dokážou i tribuny. A jak chcete zabránit někomu třeba ze sektoru A, aby neřval vulgárně.

Je to problém celé extraligy, nebo jen dvou vámi zmíněných klubů?
Určitě je to problém napříč ligou. Dokonce jsme jednotní se všemi ostatní kluby a fankluby. Shodli jsme se dokonce i se Spartou, že s tím chceme společně něco udělat. Chceme vyslat APK signál, bavte se s námi, bavte se s fanoušky. Aby zkusili vyslechnout i naše názory.

 
 

Tento den před letyCopyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál