Domácí trojboj začíná. Na úvod roku přivítá Kometa na svém ledě Liberec

Domácí trojboj začíná. Na úvod roku přivítá Kometa na svém ledě Liberec
 

B r n o – Konec třetí čtvrtiny soutěže se nezadržitelně blíží a Tisport extraliga pokračuje v rychlém tempu i v novém kalendářním roce. Kometu na jeho samotném úvodu čeká hned trojí porce domácích zápasů v pěti dnech. Pod Špilberkem se jako první představí v repríze loňského památného finále Bílí Tygři Liberec, kteří se chtějí po nevydařeném podzimu vyšplhat tabulkou vzhůru. Duel posledních dvou mistrů extraligy startuje v DRFG Areně ve středu v 18:00.

 

Kometa zakončila rok 2017 ve velkém stylu a se dvěma čistými konty. Zatímco na ledě Pardubic po brankách bratří Zohornů a vychytané nule Marka Langhamera zvítězila 2:0, tak o dva dny později na ledě Vítkovic modrobílým stačila k výhře jediná trefa. Tři body vystřelil pro změnu Jan Hruška, nulou se tentokrát blýskl Marek Čiliak. „Není to jen o defenzivě, je to o celém týmu a té pětici, která je zrovna na ledě. Snažíme se bojovat, dobře hrát zezadu, dát nějaké góly a pak to hlavně udržet. Hodně jsme zjednodušili hru v pásmu, což je odraz v celé naší hře,“ popisuje defenzivní pilíř Brna Michal Gulaši. V tabulce Brňanům momentálně patří páté místo s 57 body a dvoubodovou ztrátou na čtvrtý Třinec.

To liberečtí Tygři v nové sezóně nevystrkují drápky tak moc, jak tomu bylo zvykem v předchozích dvou sezónách, kdy Pešánova družina dosáhla na zlaté, respektive stříbrné medaile. Liberec se, s odstupem času řečeno, podzimem spíše protrápil a zůstal hodně za předsezónními očekáváními, což se momentálně podepisuje i na jeho postavení v tabulce. V té se celek z Podještědí nachází až na 10. místě se ziskem 45 bodů. Na předposlední třinácté místo však Liberec drží náskok jen dvou bodů, a tak se v jeho situaci každý bod cení dvojnásob.

Gólová momentka z podzimního utkání v Brně. Foto: Ivo Dostál

Produktivitě posledního vicemistra vládne útočník Martin Bakoš s 26 body (8+18), jenž je zároveň nejproduktivnějším nahrávačem týmu. Střelecky se nejvíce daří dalšímu forvardovi, a to Petru Jelínkovi, jenž se letos trefil již dvanáctkrát (celkově 12+11). Po odchodu Radima Šimka do NHL se role klíčové beka zhostil Martin Ševc, jenž je nejproduktivnějším bekem s 13 body (1+12). To brankářská dvojice je vyrovnaná. Roman Will drží procentuální úspěšnost 89,67 %, zatímco Jaroslav Janus 88,44 %.

První dva letošní zápasy

Úvodní měření sil v této sezóně vyznělo jasně pro Kometu. Ta se dostala do vedení na konci první třetiny zásluhou Erata. V přestřelce druhé třetině se oba celky prosadily dvakrát, za domácí skórovali Vincour a Zaťovič. To ve třetí části, do které se šlo za stavu 3:2, se Brno prosadilo hned čtyřikrát a vyhrálo jasně 7:2. O trefy se zasloužili Krejčík, dvakrát Haščák a Vojtěch Němec.

7:2
(1:0, 2:2, 4:0)
4:3
(0:0, 1:1, 3:2)

Odveta na severu Čech patřila po tuhém boji domácím. Tygři se po bezbrankové první třetině ve druhé části ujali vedení, jenže za Brno srovnával Alex Mallet. Ve třetí třetině pak vedli Liberečtí už 3:1, ale Kometa opět dokázala po gólech Nečase a Čermáka vyrovnat. Poslední slovo ale měli opět domácí, na jejichž čtvrtou trefu už hosté odpověď nenašli.

Hlavní kouč Libor Zábranský:

O brankářích: „Marek Langhamer se zranil. Uvidíme, jak dlouho bude mimo led. Oba dva naši brankáři však v minulých zápasech podali výborné výkony. Dali jsme si za cíl mít připravené brankáře na, doufejme, co nejlepší pozici před play-off. S kluky o tom hodně mluvím, situaci jsem Markovi Čiliakovi vysvětlil. Je to vnímavý a inteligentní kluk, není v tom žádný problém. Naopak si myslím, že pro klub je to komfortní situace, že máme tři špičkové gólmany. V Jihlavě máme mladého gólmana Karla Vejmelku, který tam podle výkonů velmi dobře vypadá a dostává tam prostor.“

O Liberci: „Letošní soutěž je tak vyrovnaná, že neexistuje slabší soupeř. I když je například Jihlava poslední, zápasy s ní jsou velmi těžké. Letos je soutěž tak vyrovnaná, jak nikdy v minulosti nebyla. Chceme pokračovat pořád stejně, hrát dobře v obraně, disciplinovaně a věřím, že naše šance přijdou. Chceme navázat na výkony z posledních zápasů. Ve Vítkovicích jsme si vytvořili hodně šancí, ale bohužel nám to tam teď příliš nepadá. Na tréninku se na to zaměřujeme.“

O MS 20: „Sleduji zápasy české reprezentace a výkony Martina Nečase, Libora Hájka a Filipa Krále. Jsme hrdí na to, že tam máme tři komeťáky. Přeji jim samozřejmě úspěch.“

36. kolo TELH
středa
3. 1. 2018
18:00 hod.
Online přenos
HC Kometa Brno Bílí Tygři Liberec DRFG Arena, Brno
 
 

Copyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál