Fantazie. Juniorská reprezentace postoupila po třinácti letech do semifinále mistrovství světa!

Fantazie. Juniorská reprezentace postoupila po třinácti letech do semifinále mistrovství světa!
 

B r n o – Prokleté čtvrtfinále? Tak tohle tvrzení už neplatí! Český tým U20 se po dlouhých třinácti letech čekání dočkal. Po tuhém boji s nepříjemným Finskem postoupil do semifinále a bude bojovat o medaile. V nervydrásající bitvě tahalo Česko většinou za kratší konec provazu, nicméně ukázalo charakter, týmového ducha, velké srdce a vše také podpořil skvěle chytající Kořenář, jenž pochytal přes padesát střel!

 

Pešánův výběr v první třetině vedl po brance Zadiny, ale od té doby byli k postupu blíž aktivnější Finové, kteří duel otočili a necelé tři minuty před koncem ještě vedli 3:2. Česko muselo neustále dotahovat a soupeř byl místy v obrovském tlaku, ovšem mužstvo neskutečně podržel brankář Kořenář. Trenéři se odvážně rozhodli odvolat tři minuty před koncem základní hrací doby svého gólmana a risk se vyplatil. Vyrovnání v čase 57:34 zařídil dvougólový Filip Zadina.

Tým kolem Martina Nečase to dokázal. Po třinácti letech bude hrát český tým o medaile. Foto: Sanny Muharem.

Hrálo se dramatické prodloužení, ale nakonec se šlo do nájezdů. V nich uspěl za finský celek pouze Kristian Vesalainen, na druhé straně pálili přesně Kristián Reichel s Martinem Nečasem a právě brněnskému hráči byl nakonec připsán rozhodující nájezd. V utkání si celkově připsal (1+2). V českém týmu po postupu propukla zasloužená a nefalšovaná radost a u bojů o cenný kov budou i bývalí nebo současní hráči Komety - Libor Hájek, Filip Král a Martin Nečas. Gratulujeme!

Česko - Finsko 4:3 po nájezdech (1:0, 1:2, 1:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 7. Zadina (Nečas, Hájek), 35. K. Reichel (R. Pavlík, Budík), 58. Zadina (J. Galvas, Nečas), rozh. náj. Nečas – 24. A. Räsänen (Vesalainen, Juolevi), 30. Juolevi (Vesalainen, Kuokkanen), 47. Vesalainen (A. Räsänen).

Česko: Kořenář (Škarek) – Budík, Hájek, J. Galvas, F. Král, Šalda, Vála (A), Hrdinka – M. Zachar (C), M. Kaut, Chytil – M. Nečas, Zadina, Michnáč – Kurovský, K. Reichel (A), R. Pavlík – Lauko, Safin, Kodýtek – Hrabík.

Finsko: Luukkonen (Lehtinen) – Heiskanen (A), Välimäki (C), Juolevi, Jokiharju, Vaakanainen, Kotkansalo, Salo – Vesalainen, Tolvanen, A. Räsänen – Kuokkanen (A), Koivula, Heponiemi – Tuulola, Ikonen, Innala – Koppanen, Nurmi, Kupari – Jääskä.

V semifinále se čeští hokejisté utkají s vítězem duelu Kanada - Švýcarsko.

 
 

Tento den před letyCopyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál