Tomáš Svoboda odchází do Pardubic, z nich se naopak vrací Tomáš Vondráček

Tomáš Svoboda odchází do Pardubic, z nich se naopak vrací Tomáš Vondráček
 

B r n o – Vedení Komety se na začátku ledna rozhodlo k hráčské výměně. Do Pardubic odchází na hostování do dubna 2019 útočník Tomáš Svoboda. Opačným směrem míří útočník Tomáš Vondráček, který brněnské prostředí velmi dobře zná. Vloni s Kometou slavil mistrovský titul, dřív bral stříbro a bronz. Rodák z Třebíče putuje do Brna prozatím do konce dubna 2018. Rozhovor s Tomášem Vondráčkem připravujeme .

 

Tomáš Svoboda se do Brna vrátil po dvou letech, které strávil v Plzni. Letos si v Brně připsal jednatřicet zápasů, v nich vstřelil šest branek a na dalších šest přihrál. Nyní se však stěhuje do Pardubic.

Do Brna se vrací třebíčský rodák Tomáš Vondráček, který má s Kometou kompletní sbírku medailí. Pod Špilberk přišel v roce 2012, od té doby hrál pouze v dresu Moravanů. V loňské sezóně odešel na hostování do Plzně a letos načal ročník v Pardubicích. V nich odehrál kompletní porci letošních extraligových zápasů - s bilancí 2+4.

„Tomáš Svoboda a Tomáš Vondráček jsou typologicky rozdílní hokejisté. A někdy je potřeba si férově s hráčem říct, že by teď neměl aktuálně mnoho prostoru na ledě. Velmi dobře se nám jeví naši mladí hráči, kteří dostávají šanci, a právě proto jsme se rozhodli k tomuto řešení. Tomáš Svoboda jde do kvalitního klubu a neměl by to pro něj být krok zpátky. Naopak k nám jde Tomáš Vondráček, který místní prostředí dobře zná a na svůj návrat se těší. Nejedná se o nic dramatického a bohužel změny k hokeji patří. Pokud se vše legislativně vyřeší, bude Tomáš jeden z adeptů na sestavu pro páteční utkání," říká k hráčské výměně majitel a hlavní kouč Komety Libor Zábranský.

Tomáš Vondráček absolvoval s týmem čtvrteční trénink na ledě. Foto: Jiří Grulich.

Majitel Komety se také pozastavil nad aktuálně početnou marodkou týmu. „Ve všech případech by se nemělo jednat o nic vážného. Pomalu začíná trénovat Michal Barinka s Tomášem Vincourem, brankář Marek Langhamer má drobné zranění, Lukáš Nahodil odehrál výborné utkání v Pardubicích, ale pak se po tvrdém zákroku soupeře zranil. Jsme hrozně rádi, že máme široký kádr a je z čeho vybírat. Mám také radost z Martina Nečase, který prokazuje v reprezentaci výbornou formu. Věřím, že si takovou formu přenese i do extraligy a pomůže nám. Je možnost, že se vrátí Honza Káňa. Chceme mít kádr co nejširší. Naše forma stoupá nahoru, odehráli jsme čtyři vítězná utkání, hrajeme zodpovědně, naši mladí hráči to oživili. Jen je škoda, že neproměňujeme šance. Ale věřím tomu, že to přijde."

„Jsem rád, jaký progres prokazuje v letošní sezóně Radim Zohorna s Lubošem Horkým. Máme zprávy z posledního srazu reprezentace U18, že Adam Gajarský hrál výborně. V zápase s Libercem dostal šanci a odehrál skoro deset minut. Splnil přesně to, co jsme od něj očekávali. Stejně tak Tomáš Havránek. Jsou to kluci, kterým bychom rádi v budoucnu dávali příležitost," dodává majitel a hlavní kouč Komety Libor Zábranský.

 
 

Tento den před letyCopyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál