Pokračování domácího trojboje, do Brna míří indiáni z Plzně

Pokračování domácího trojboje, do Brna míří indiáni z Plzně
 

B r n o – V pěti dnech čeká Kometu trojice těžkých duelů. První úspěšně s Libercem zvládla. Teď před ní stojí soupeř z kategorie nejtěžších - HC Škoda Plzeň. Druhé dějství domácího trojboje načne Kometa v pátek od 18:20 na ledě DRFG Areny.

 

S výjimkou derby se Spartou, či Zlínem nemůže Kometa potkat atraktivnějšího soupeře. Hokejisté škodovky v letošní sezóně předvádějí úžasnou jízdu a zaslouženě vedou ligu o osm bodů. V šestatřiceti duelech vybojoval tým okolo matadora soutěže, Petra Kadlece, celkem 75 bodů, za 19 výher a pět výher v prodloužení. Dalších osm zápasů indiáni prohráli v nastaveném čase.

Další skvělou vizitkou týmu Martina Straky je produktivita. V dosavadním ročníku nastříleli plzeňští hokejisté 123 branek a to je činí nejofenzivnějším celkem celé soutěže.

Co se týče individuálních výkonů, tak těm jednoznačně vévodí dvojice Milan Gulaš - Tomáš Mertl. Oba jmenovaní se pohybují na vrcholu statistik nejen svého týmu, ale i celé extraligy. Tomáš Mertl je s dvaadvaceti góly nejlepší střelec soutěže a Milan Gulaš má po brněnském Martinu Eratovi druhý nejvyšší počet gólových nahrávek, celkem 24. I další hráči v plzeňském dresu se nacházejí vysoko v bodování soutěže, například David Stach (14+13), nebo Miroslav Indrák (12+15).

Ačkoli oproti minulému ročníku opustil kádr Škody její brankář s číslem jedna, tak netrvalo Plzeňanům dlouho a novou jedničku si našli. Miroslav Svoboda se s novou rolí aklimatizoval na výbornou a po polovině soutěže se drží na třetí příčce mezi brankáři extraligy v procentuální úspěšností brankářů. Jeho čísla se zastavila na hodnotě 93,08%. Navíc si v sezóně připsal pět čistých kont.

37. kolo TELH
pátek
5. 1. 2018
18:20 hod.
Online přenos
HC Kometa Brno HC Škoda Plzeň DRFG Arena, Brno

Na utkání s Plzní se těší i Jan Štencel, který se v utkání s Libercem prosadil poprvé v sezóně. ,,Bude to parádní zápas, jelikož Plzeň hraje super hokej. Já osobně jsem rád, že se můžeme utkat s týmem, co má top formu, a můžeme změřit síly, jelikož play-off se blíží, a můžeme zjistit, jak na tom vlastně jsme. Věřím, že s podporou domácích fanoušků vyhrajeme," řekl o utkání dvaadvacetiletý obránce Komety. Do utkání proti lídrovi soutěže může nastoupit i staronová posila Komety, Tomáš Vondráček. ,,Hned ve středu večer jsem se přesouval do Brna. Moc se toho nezměnilo od mého odchodu, jediný koho jsem neznal v kabině byl Michal Barinka. Už se těším na zápas proti Plzni,"

 
 

Copyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál