Kluci se radovali, tak jsem se radoval taky, směje se autor vítězné branky Tomáš Bartejs

Kluci se radovali, tak jsem se radoval taky, směje se autor vítězné branky Tomáš Bartejs
 

B r n o – Trojboj domácích zápasů je za námi. Kometa z nich vytěžila velmi slušných osm bodů. Porazila Liberec, v nájezdech Plzeň a v posledním utkání slavila výhru 1:0 nad houževnatou a dobře bránící Olomoucí. V tomto utkání se vítěznou trefou blýskl obránce Tomáš Bartejs, pro kterého to byl druhý letošní gól. A v jeho kariéře vůbec první vítězný, který znamenal zisk tří důležitých bodů.

 

Tomáši, jak jste viděl utkání s Olomoucí?
V první třetině jsme měli šance, mohli dát alespoň jeden gól a hrálo by se úplně jinak. Od druhé třetiny začala být Olomouc urputnější, o to víc je to s nimi horší, když po první části nevedete. Pak se proti nim hraje těžko a my máme štěstí, že jsme se trefili takhle minutu před koncem. Pro nás je to určitě dobře.

Patříte mezi sváteční střelce. Letos jste se ale zapsal již dvěmi brankami. Jak byste popsal gól proti Olomouci?
Martin Dočekal mi to dobře prostrčil na střed. Chtěl jsem střílet hned, ale díky bohu mi to uteklo a pak jsem vystřelil, jen abych propálil prvního bránícího hráče. Skončilo to v bráně, ale já jsem v první chvíli ani nevěděl, že je to gól. Ani nevím, kam to šlo, protože přes bránící hráče jsem to fakt neviděl. Kluci se radovali, tak jsem se radoval taky.

Byl to váš vůbec první vítězný gól v kariéře?
Moc branek jsem zatím nedal, takže určitě ano. (úsměv).

Tomáš Bartejs v souboji s Vilémem Burianem. Foto: Ivo Dostál.

Původně byl gól připsán kapitánovi Čermákovi...
Nevadilo mi to. Byl jsem hlavně rád, že jsme vyhráli a jestli dal gól Leoš, nebo já, je mi tak nějak jedno. Důležité jsou tři body. Na střídačce mi ale říkal, že je to můj gól.

Máte za sebou tři domácí zápasy v řadě. Dají se nějak porovnat?
Asi bych ty zápasy nesrovnával. Plzeň napadala víc, protože hraje lepší ofenzivní hokej, než Olomouc, ale ta nám taky nedala ani metr ledu. Za mě to bylo stejně těžké utkání jako proti Plzni.

Šest zápasů, šest výher, z toho třikrát s nulou. Hovoří tyto statistiky o dobré práci obrany?
S obranou jsme určitě spokojeni, Zároveň Marek Čiliak chytá výborně a proti Olomouci přidal další nulu. Gólmani nás podrží, jsem rád, že se o ně můžeme opřít. Hlavní je, že vždy dáváme o ten gól více a bodujeme. Vyhráváme sice na jeden dva vstřelené góly, ale snad to takhle půjde dál.

Nejen Marek Čiliak, ale i Marek Langhamer vychytal dobré zápasy. Co říkáte na výkony svých gólmanů?
Čilo už předtím, než přišel Marek Langhamer, chytal dobře a naplno, což všichni viděli. S příchodem nového brankáře se nic nezměnilo a jeden jak druhý, chytají výborně.

 
 

Copyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál