Matěj Novák: Dvě asistence mě těší, ale mnohem důležitější je týmový výkon

Matěj Novák: Dvě asistence mě těší, ale mnohem důležitější je týmový výkon
 

B r n o - Junioři brněnské Komety slaví první výhru v kalendářním roce 2018 a celkově šestou v řadě. V utkání proti Bílím Tygrům se dvěma přesnými asistencemi blýskl Matěj Novák. Brněnský talentovaný útočník rovněž sbírá zkušenosti ve WSM Lize, kde nastupuje za Třebíč, a i o tom byla řeč v pozápasovém hodnocení.

 

Jak hodnotíte bitvu s Libercem?
Bylo to těžké utkání, ale důležité bylo, že se nám podařilo dobře začít. První třetinu jsme vyhráli 2:1, Liberec sice kousal, ale podařilo se nám to udržet a v závěru definitivně rozhodnout. Celkově si myslím, že jsme Liberec přehráli.

V utkání jste si připsal dvě asistence. Jste spokojený s osobním výkonem?
Dvě asistence mě určitě těší, ale mnohem důležitější je týmový výkon a fakt, že jsme dnes opět vyhráli. Jinak ale musím říct, že nám to v lajně klape a celkově se nám daří bodovat.

V prosinci se vám podařilo vyhrát všechna utkání. Myslíte si, že jste pohodu přenesli i do nového roku?
Řekl bych, že pohodu v kabině máme po celou sezonu. Samozřejmě se nám podařila nějaká série a je super, že se nám daří na ni navázat. Chceme vyhrávat a myslím si, že můžeme porazit kohokoliv.

Letos nastupujete také ve WSM Lize za Třebíč. Jak jste spokojený s herním vytížením v rámci druhé nejvyšší soutěže?
Samozřejmě bych byl rád, kdybych herního prostoru dostával co nejvíc, ale pro mě je důležité, že si můžu zahrát za muže a sbírat cenné zkušenosti.

V čem vidíte hlavní rozdíly mezi juniorskou extraligou a WSM Ligou?
Největší rozdíly jsou hlavně v taktice, hrají tam zkušení hráči a není to tak ulítané jako v juniorce. Je to vyzrálejší soutěž a je třeba tam prokázat hokejový um.

Vraťme se k juniorce, nyní vás čekají východočeské týmy Pardubic a Hradce Králové. Co od těch utkání očekáváte?
Budeme se připravovat jako na každé utkání a nemyslím si, že je třeba v přípravě něco speciálního. Musíme se soustředit na naši hru a snažit se obě utkání vyhrát.

 
 

Tento den před letyCopyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál