Vrátil se po pauze a vychytal výhru. Je to především o hlavě, říká Marek Langhamer

Vrátil se po pauze a vychytal výhru. Je to především o hlavě, říká Marek Langhamer
 

B r n o – Poslední domácí utkání před dlouho přestávkou Kometa zvládla, přetlačila Pardubice 2:1 a definitivně si zajistila pozici v první šestce. V brance se po více než dvou týdnech objevil Marek Langhamer, který k výhře přispěl čtrnácti zákroky, a tým podržel zejména při dlouhém dvojnásobném oslabení. Po zápase si cenil zejména týmového výkonu.

 

Duel s Pardubicemi byl především soubojem brankářů. Jak hodnotíte pro vás vítěznou bitvu?
(směje se) Spíše jsem se na druhé straně hřiště celý zápas jen díval. Káca (Ondřej Kacetl, gólman Pardubic - pozn.) předvedl výborný výkon a udržel Pardubice ve hře. Mohli jsme dát hodně gólů a utéct, ale on je držel. Měli šanci nás doskočit, celou dobu to bylo o jeden gól. Na začátku jsme navíc prohrávali, takže o to víc jsme rádi za náš povedený výkon.

V první třetině jste soupeře zasypali 20 střelami, přesto Dynamo vedlo. Snažili jste se do druhé části něco měnit?
Někdy to tak je. Někdy se daří a padá vám to tam, a někdy naopak můžeme hrát celou třetinu u soupeře v pásmu, poté uděláme jednu chybu a dostaneme z toho gól. Snažili jsme se zůstat v klidu, trpělivě chodit do branky a střílet.

Jediný gól jste inkasoval v oslabení, kdy soupeř ujel obraně…
Dalo se to z mé strany udělat lépe. Neměl jsem mu skočit na to, že bude střílet. On to dobře prodal, protože jinak bych to měl.

Jak náročné pro vás je chytat, když váš tým přehrává soupeře, je střelecky aktivnější a vy nemáte moc práce?
Český hokej je trochu specifický. Prvních deset minut na vás nic nemusí jít a jste v klidu, a dalších deset minut toho máte plné zuby. Je to trochu těžké, člověk v tom musí zůstat celých 60 minutách a musí se soustředit.

Brněnský gólman v akci při utkání s Pardubicemi. Foto: Ivo Dostál

Důležitým momentem duelu bylo ubráněné dvojnásobné oslabení. Jak jste jej viděl?
Byl to klíč k naší výhře. Opravdu jsme je k šancím moc nepouštěli a bylo vidět, že oni se sebou bojují. Ubráněné oslabení 3 na 5 nám prakticky vyhrálo zápas.

Sám jste naskočil po delší době do zápasového tempa. Cítil jste se v pohodě?
Bylo to těžké, ale tak je to vždycky. Hlavně v první třetině, ale pak už to ze mě spadlo, uvolnil jsem a bojoval jsem. Vždycky je to tak z 80 % o hlavě, o tom, jak jsem schopen se udržet v tréninku a jak jsem schopen se připravit.

V úterý vás čeká poslední duel před olympijskou pauzou, a to ve Vítkovicích, které se zatím jeví jako váš nejpravděpodobnější soupeř pro play-off. Jaký to bude zápas?
Snažím se jít zápas od zápasu a na play-off zatím nemyslet, protože je to ještě daleko. Budu to brát jako každý jiný zápas a budeme se snažit odvézt tři body.

 
 

Copyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál