Bude to hodně vyrovnaná série, říká nejproduktivnější zadák Komety Jakub Krejčík

B r n o – Velká posila, žolík pro play-off, elitní obránce. Před více než rokem, přesněji poslední lednový den roku 2017, se brněnští fanoušci dozvěděli o nové akvizici do obranných řad. Brněnský zadák se kvůli zranění připojil k týmu při prvním čtvrtfinále na Spartě a následně si užil vítěznou jízdu modrobílého celku vyřazovacími boji. „Těším se stejně jako vloni, play-off je vždy o něčem jiném, než základní část,“ vyhlíží hlavní pilíř brněnské obrany nadcházející část sezóny.

Druhý nejproduktivnější obránce základní části. Jakub Krejčík posbíral v 51 odehraných utkáních v základní části parádních 35 bodů (8+27) a i po veleúspěšném play-off 2017 ukázal, jak je platným a zároveň všestranným hráčem. Všichni brněnští fanoušci tak doufají, že i v další části letošního ročníku se bude brněnskému šikulovi dařit minimálně tak dobře, jako téměř před rokem.

Stejně jako řada dalších hráčů i Jakub Krejčík odhaduje, že s ostravským celkem to nebude nic jednoduchého. „Vítkovice budou hodně nepříjemný tým. Mají výborné mužstvo a dobrého gólmana, což bude hrát velkou roli. O to více se musíme tlačit před bránu. Myslím, že to bude hodně vyrovnaná série a máme se na co těšit. To, že začínáme venku, mi vůbec nedělá problém, naopak je to podle mě trošku výhoda,“ naráží brněnský zadák na start série v třetím největším městě republiky. Zároveň se vrací ke hře v předbrankovém prostoru. „Důraz před bránou je v play-off velice důležitý. Náš gólman musí vše vidět, naopak brankář soupeře nesmí. Musíme si na to dát velký pozor. Víme o tom a je to důležité v každém zápase.

Jakub Krejčík v samostatném úniku při utkání s Duklou. Foto: Ivo Dostál.

Obránce, nosící dres s číslem 36, zavzpomínal také na loňskou sezónu. „Těším se stejně jako vloni. Play-off je o něčem jiném. Každý chce pořád vyhrávat, ne vyhrát jen jednou, s jídlem roste chuť,“ komentuje Krejčík motivaci do vyřazovacích bojů a zároveň prozrazuje, kde bude v dalších zápasech s největší pravděpodobností jeho místo. „Budu hrát ve dvojici s Gulim (Michal Gulaši, pozn. redakce), hráli jsme spolu většinu sezóny, takže není důvod to nějak měnit. Už to mezi sebou máme nějak rozdělené, v íme, kdo má jakou úlohu.“

Hráči Komety odehráli v posledním měsíci pouhé tři soutěžní utkání, pro pražského rodáka v brněnských službách to ale není žádná překážka. „Ty pauzy byly větší, ale aspoň jsme mohli něco naposilovat, takže to má svá pro i proti. Myslím, že větší problém by to být neměl.“

Jakub Krejčík a jeho obětavý zákrok před olomouckým Vlachem. Foto: Ivo Dostál.