Jsem rád za celé mužstvo, které vybojovalo důležitý zápas, raduje se Marcel Haščák

 Jsem rád za celé mužstvo, které vybojovalo důležitý zápas, raduje se Marcel Haščák
 

V í t k o v i c e – Zpracoval přihrávku Ondřeje Němce od modré čáry, vypálil… a rozjásal modrobílý kotel za Bartošákovou brankou! Útočník Marcel Haščák rozhodl první čtvrtfinále mezi Vítkovicemi a Kometou přesilovkovým zásahem v 11. minutě prodloužení a poslal hosty z jižní Moravy do vedení v sérii 1:0. „Vyhráli jsme první utkání, čekají nás další důležité zápasy,“ radoval se jednatřicetiletý šikula, kterému se podobný kousek podařil přesně před rokem. Tehdy gólem v prodloužení rozhodl třetí čtvrtfinále Komety se Spartou.

 

Rozhodující gól jste dal v přesilovce, i předchozí trefy přišly v početních výhodách. Dá se říct, že hra v nerovnovážném počtu toto utkání rozhodovala?
Jak jsme viděli, v zápasech play-off se při hře pět na pět velké chyby nedělají. Kdo udělá víc faulů, ten to má těžší.

Přičemž Kometa tentokrát hrála v početní nevýhodě víckrát než domácí…
Byla tam nějaká vyloučení, nechci se vymlouvat. Chtěl bych vyzdvihnout práci kluků, kteří v oslabeních makali a vyhazovali puky ven z pásma. Díky tomu jsme nakonec utkání zlomili v náš prospěch.

Znamená pro vás výhra v prodloužení velkou psychickou vzpruhu?
Pro nás je to psychicky fakt dobré. Šlo o první zápas čtvrtfinále, každý čekal, co bude. A my vyhráli. Jsem za to vděčný a věřím, že se stejně dobře připravíme i na středu a znovu zvítězíme.

Co se vám honilo hlavou, když jste šel v osudové přesilovce na led?
Šel jsem tam s pocitem, že máme něco nacvičené. Všichni byli tam, kde mají být. Vybojovali jsme puky, i ty, které jsme ztratili. Vystřelil jsem, dobře to trefil, a jsem za gól vděčný. Vyhráli jsme první utkání, čekají nás další důležité zápasy. První krok je za námi, musíme bojovat dál.

Hřeje první výhra v sérii o to víc, že jste ji vybojovali na ledě soupeře?
Jak se říká, první zápas je vždy důležitý. Obě mužstva čekají, co bude. Vítězství znamená psychickou vzpruhu, ještě k tomu když přišlo na ledě soupeře. Jsem rád za celé mužstvo, které vybojovalo důležitý zápas.

V čem bylo utkání nejtěžší?
Zápas byl vyrovnaný. Vítkovice hrály super hokej, dá se říct, že se hra přelévala ze strany na stranu. Všichni se snažili na sto procent a rozhodly maličkosti a přesilovky.

Brankář Marek Čiliak podal vynikající výkon, ovšem na druhé straně domácí hodně držel Bartošák, souhlasíte?
Samozřejmě, ale celou sezónu jsme věděli, že je to vynikající brankář. Chci vyzdvihnout Marka Čiliaka, chytal skvěle, zneškodnil několik vyložených šancí.

Vydařený dárek jste také dali kapitánovi Leoši Čermákovi, který oslavil čtyřicítku…
Počkejte, on slaví třicet! (smích) To bude asi nějaká mýlka, v kabině se říká, že má Leoš třicetiny.

Jak nyní co nejlépe zregenerovat?
Do půlnoci se můžeme těšit z vítězství, pak začíná další den. Můžeme se těšit na následující zápas a další výzvu. Musíme hrát zodpovědně, chceme uspět.

 
 

Copyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál