Úvodní zápas je vždy ohromně důležitý, cení si první výhry dvougólový Zohorna

Úvodní zápas je vždy ohromně důležitý, cení si první výhry dvougólový Zohorna
 

V í t k o v i c e – Byl jednou z ústředních postav na cestě za prvním bodem ve čtvrtfinálové sérii s Vítkovicemi. Útočník Hynek Zohorna hraje v modrobílém dresu už své šesté play-off a v úvodním duelu bojů o semifinále přispěl k výhře dvěma důležitými góly. Jak viděl úterní zápas ze svého pohledu?

 

Cítíte po prvním, pro vás vítězném, zápase velkou úlevu?
Máme hlavně radost. Chtěli jsme do zápasu dobře vstoupit, hrát jednoduše, bruslit. Soustředili jsme se také na dobrou hru ve středím a obranném pásmu, a to se nám povedlo.

Je to tedy pro vás ta nejlepší psychická vzpruha?
Je to hodně cenná výhra, protože první zápas série je vždy moc důležitý.

V úvodu jste rychle inkasovali, ale zdálo se, že to s vámi nezamávalo…
Hned v prvním oslabení jsme dostali gól, to je pravda, ale rychle jsme srovnali na 1:1. Ve druhé třetině jsme zase vedli my, ale soupeř zvládl vyrovnat. Poslední část už byla z obou stran vyrovnanější, nikdo nechtěl udělat chybu. Počkali jsme si, byli jsme trpělivější a dočkali se výhry.

Brněnský útočník a jeho radost po jedné z branek úterního večera. Foto: Jiří Grulich

Další průběh jste orámoval vašimi dvěma góly. Jste z osobního hlediska spokojen?
Za góly jsem samozřejmě rád. Při první situaci to Alex dobře nahodil Bartošákovi do betonu a já už jsme to jen dorážel do prázdné branky. Při druhém gólu, který přišel v přesilovce, jsme moc dobře sehráli naši kombinaci. Stojí to hlavně na Martinu Eratovi, který ví, kdy komu přihrát, a kdo je kde volný. Máme to nacvičené a znovu se nám to povedlo.

Na konci druhé třetiny jste inkasovali gól v oslabení 3 na 5, soupeř navíc pokračoval v přesilovce. Byl to jeden z klíčových zlomů?
Mohlo nás zlomit, protože, jak říkáte, gól na 2:2 přišel chvíli před koncem druhé třetiny. Na začátku třetí části jsme dobře ubránili zbytek přesilovky, k ničemu je moc nepustili. Naši obránci pak v závěru obětavě zblokovali hodně střel, takže to nám taky pomohlo.

Jak jste zvládali hru v oslabení?
Měli jsme jich asi pět, nebo šest. Byly tam zákroky, které byly na hraně, ty se rozhodčí rozhodl nepísknout. Měli jsme tři přesilovky, v základní hrací době jsme využili jednu, stejně jako Vítkovice. Celou dobu se hrálo vyrovnaně.

Momentka Hynka Zohorny před brankou Vítkovic. Foto: Jiří Grulich

Cítili jste sami, že přesilovka v prodloužení je jedinečná šance, která se musí využít?
Každá přesilovka by se měla využívat (směje se). Šanci jsme určitě cítili, Marcel to skvěle trefil a znovu říkám, jsme rádi za první výhru a získaný zápas.

Marek Čiliak opět ukázal, že mu zápasy v play-off pod tlakem svědčí, souhlasíte?
Samozřejmě, Marek chytal opět výborně. Nechtěli jsme před něj pouštět žádné hráče a to se nám, myslím, dařilo dobře.

Je pro tým výhodou, že má dva vyrovnané gólmany?
Určitě je to výhoda. Všechny týmy, co mají dva výborné vyrovnané gólmany, to mají vždycky lepší. My je máme a jsme za to rádi.

Co pro vás znamená první výhru s ohledem na druhé pokračování série?
Chceme začít jako v prvním zápase, tedy s jednoduchostí, rychle otáčet hru a hrát dobře z obrany. Budeme pokračovat v obětavosti a uvidíme, s čím Vítkovice nastoupí.

 
 

Copyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál