Jsme rádi, že se nám povedlo postoupit přes tak kvalitní tým, říká kapitán Leoš Čermák

Jsme rádi, že se nám povedlo postoupit přes tak kvalitní tým, říká kapitán Leoš Čermák
 

B r n o – Potřetí za posledních pět vyřazovacích částí postupuje brněnská Kometa do velkého finále české nejvyšší soutěže. Potřetí u toho je v roli kapitána Leoš Čermák. Čtyřicetiletý matador, který v dresu Komety odehrál již přes 400 zápasů, se podílel na vítězství v pátém semifinále na ledě Plzně v poměru 6:2 gólem, když ve 23. minutě zvyšoval již na 4:1.

 

Co podle vás rozhodlo pátý semifinálový duel?
Rozhodl vstup do utkání. Nám se podařilo zkraje vstřelit gól, Plzeň sice vyrovnala, ale potom jsme odskočili o dvě branky. Nikdo nechtěl udělat chybu, rozhodla naše produktivita. Ve třetí třetině jsme potom chtěli hlavně držet vedení.

Co říkáte na to, že v této sérii vyhrál vždy tým, který vstřelil první branku?
A tak to je náhoda, sérii předtím jsme většinou poprvé inkasovali, ale dnes nám to parádně vyšlo a jsem za to moc rád.

Potřetí za posledních šest let jste postoupili přes Plzeň v play - off. Semifinálová série před šesti lety měla hodně podobný průběh, vzpomínáte?
Teď si to moc nevybavuji, je to daleko. Je to prostě souhra náhod. Letos to byla hodně kvalitní série, Plzeň hrála výborný hokej, spousta zápasů byla o jednom gólu. Jsme rádi, že se nám povedlo postoupit přes tak kvalitního soupeře.

Kdy se podle vás série lámala ve váš prospěch?
Myslím si, že ten základ byl v prvních dvou zápasech, kdy se nám podařilo vyhrát. Určitě nám to pomohlo a potom se nám i doma hrálo líp.

 
 

Copyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál