Musíme do toho jít stále naplno a hrát náš hokej, nabádá před finále Martin Nečas

Musíme do toho jít stále naplno a hrát náš hokej, nabádá před finále Martin Nečas
 

B r n o – Závěr loňského play-off sledoval na dálku z mistrovství světa osmnáctiletých, letos jej finálové zápasy neminou. Brněnský útočník Martin Nečas už vyhlíží souboje o Masarykův pohár, do kterých hokejisté Komety vstoupí o víkendu na ledě Třince. „Moc se na finále těším. Doufám, že navážeme na dosavadní výkony a budeme pokračovat ve výhrách,“ říká talentovaný centr.

 

Před rokem vám účast ve finále unikla kvůli reprezentačním povinnostem. Těšíte se letos o to víc?
Rozhodně. Je to krásný pocit a jsem rád, že tady u toho můžu být. Věřím, že si finále všichni užijeme a budeme chtít loňský titul obhájit.

Láká vás udělat zápis do české hokejové historie?
Určitě. Každá trofej, kterou získáte, je velký úspěch jak pro hráče, tak pro celý tým. Moc se na finále těším. Doufám, že navážeme na dosavadní výkony a budeme pokračovat ve výhrách.

Vaše formace s Alexem Malletem a Hynkem Zohornou hraje ve velké fazoně…
Vždycky to může být lepší, ale zatím nám to jde. Není to jen o naší lajně, celý mančaft šlape. Když se zrovna nedaří naší lajně, vezme za to jiná. Hrajeme jako tým a jsem rád, že se nám doposud daří.

Sledoval jste semifinálovou sérii Třince s Hradcem Králové?
Třinec hrál dobře. Líbila se mi lajna s bratry Kovařčíky, předváděli dobrý hokej. Jsou mladí, dobře bruslí. Celkově jejich tým je silný. Musíme do toho jít stále naplno a hrát náš hokej, tak, aby se soupeř musel přizpůsobit nám.

Bratři Kovařčíkové patří k překvapením letošního play-off, oba náleží k mladší generaci hráčů. Znáte se s nimi osobně?
Neznám osobně ani jednoho. Oba jsou o něco starší než já. Je jim jednadvacet a dvaadvacet let, takže to nejsou vyloženě nejmladší hráči. Četl jsem s nimi rozhovor, říká se jim „mladí“, protože v Třinci dříve mladí hráči nikdy moc nehráli. Oni tam letos naskočili a zatím jim to jde. Věřím, že tak dobře nebudou hrát proti nám (smích).

Útočník Martin Nečas v průběhu semifinálové série s Plzní. Foto: Ivo Dostál.

Jak se na ně co nejlépe připravit?
Musíme s nimi bruslit, protože mají dobrý pohyb. To bude asi to nejdůležitější. Jejich dobrý pohyb je to, co je zdobí.

Co obecně soudíte o svém finálovém soupeři?
Třinec hraje útočný hokej. Těžko říct, s čím na nás přijdou, ale vždy, když jsme s nimi hráli, to byl hodně útočný hokej, padalo hodně gólů. Oni takto hrají i v play-off, tak uvidíme. Doufám, že to bude dobrý hokej nejen pro nás, ale i pro fanoušky.

Třineckého trenéra Václava Varaďu znáte z loňského mistrovství světa osmnáctiletých. Dá se říct, že je to výhoda?
Myslím, že to bude zase něco jiného. Loni na osmnáctkách jsme měli za úkol agresivně napadat. Třinec v tomto ohledu hraje podobně, málokdy ustoupí. Těžko říct, jestli mají stejný systém, ale asi tam něco bude.

Co potřebujete vy osobně, abyste se v průběhu play-off nachystal na finálovou sérii?
Je pro mě důležité, abych se udržoval. Ale žádná těžká posilovna. To jsme měli ve volnu, trénovali jsme naplno a kondičně bruslili na ledě. Nyní vstřebáváme taktiku a na programu máme lehčí posilovnu.

A-tým Komety čeká finále, junioři o uplynulém víkendu vybojovali mistrovský titul. Sledoval jste jejich cestu za zlatem?
Je to výborný úspěch! Věřil jsem, že juniorka titul vyhraje, protože má skvělý tým. Navíc ve WSM Lize skončila sezóna Třebíči a Přerovu, mladí hráči se vrátili do Brna. Očekával jsem, že junioři soutěž vyhrají, a také se to potvrdilo. Hráli výborně.

 
 

Copyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál