Jan Hruška: Z jedné prohry se přece nesesypeme, za bod z venku jsme rádi

Jan Hruška: Z jedné prohry se přece nesesypeme, za bod z venku jsme rádi
 

B r n o – Druhý finálový zápas Generali play-off Kometa zvládla na jedničku. Vrátila se ke své hře, celý tým neskutečně bojoval a zaslouženě si odvezl do moravské metropole bodík. Dvougólový střelec Jan Hruška byl s výsledkem a předvedenou hrou spokojen. „Kdybychom odvezli dvě výhry, bylo by to samozřejmě lepší. Za jedno vítězství ale nejsme naštvaní, bod určitě bereme," přiznává.

 

Druhý zápas série dopadl o hodně lépe a srovnali jste finále na 1:1. Bylo to důležité, že se vám podařila vstřelit první branka?
Vždycky je lepší dát vedoucí gól. Od něj se pak odvíjí i hra. Třinec se do nás musel tlačit, my naopak mohli hrát trpělivěji. Když jsme v sobotu dostali gól, muselo to být přesně naopak, což nám nevyhovovalo.

Při své druhé brance, kdy jste tečoval střelu Jakuba Krejčíka, jste se ani moc neradoval. Nepostřehl jste tu situaci, jak se puk dostal za záda brankáře Hrubce?
Puk byl za mnou, takže jsem gól ani neviděl, ale nic se neděje. Hlavní je, že to tam padlo.

Navíc jste při tom gólu dostal pěknou sekeru...
Bylo to v souboji, ale nešlo o nic hrozného. V tu chvíli to samozřejmě zabolí, jsou to bolístky, co vlastně ani žádné bolístky nejsou. Okamžitě to je pryč a jde se dál.

V čem hledat hlavní změnu oproti prvnímu zápasu?
Kdyby dal Třinec z nějaké šance gól, zápas by třeba vypadal úplně jinak. Domácí měli v prvním zápase víc štěstí, hráli celkově lépe. Tentokrát jsme to byli ale my, kdo byl lepším mužstvem a je to 1:1 na zápasy.

Jan Hruška - autor dvou důležitých branek na ledě třineckých Ocelářů. Foto: Jiří Grulich.

Je jistě důležité, že vás první prohra nezlomila a dokázali jste zabrat...
Když prohrajeme první zápas, přece se nesesypeme. Každý může porazit každého, soupeři jsou vyrovnaní. Proč by nás nemohl porazit Třinec, který má super hráče, super sezónu a skončil nad námi v tabulce? Druhý zápas jsme vyhráli a jsme za to rádi.

Dá se říct, že cíl je splneň? Bod z venku není špatný počit, souhlasíte?
Máme bod, pro který jsme přijeli. Kdybychom měli dva, bylo by to samozřejmě lepší. Za jedno vítězství ale nejsme naštvaní. Přijeli jsme hrát na půdu silného Třince, který skončil nad námi v tabulce. Bod určitě bereme.

Kde hledat rozhodující moment zápasu? Byl to gól Martina Zaťoviče?
Rozhodující byla naše hra ve třetí třetině. Hráli jsme zodpovědně, dali jsme krásný gól. Nakonec z toho bylo v závěru drobné drama, ale nic vážného. Dokázali jsme to ubránit. Bavili jsme se v kabině, že budeme rychle dostávat puky do brány, protože domácí si dobře rozebírají hráče. Čím rychleji před branku puk přiletí, tím větší je šance, že před ní člověk zůstane sám. Jen jsem u toho druhého gólu nastavil hokejku a dal to do brány.

Utkání se v závěru dohrávalo v emocích. Strhlo se několik šarvátek...
Nehraje se o málo, takže emoce v tom samozřejmě jsou. V sobotu jsme prohrávali my, takže jsme se snažili trochu přitvrdit, tentokrát prohrávali oni a také se do toho tlačili. Skončilo to hvizdem, ale za tři dny pokračujeme u nás v Brně.

 
 

×
Dnes v 18:30 | Jun.
HC Kometa Brno
HC Olomouc

Copyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál