Mistrovství světa začíná! V Kodani se může představit kvarteto hráčů Komety

Mistrovství světa začíná! V Kodani se může představit kvarteto hráčů Komety
 

Kodaň – Prestižním federálním derby vstupuje v sobotu od 20:15 česká i slovenská reprezentace do 82. mistrovství světa, které letos poprvé v historii hostí dánská města Kodaň a Herning. Lehce rozpolcení budou při sobotním duelu fanoušci brněnské Komety. V kádru obou reprezentací totiž figurují opory modrobílého celku. Na soupisce Česka nechybí Martin Nečas a do dějiště šampionátu odletěl také obránce Jakub Krejčík, slovenský dres oblékne Marek Čiliak (titulní foto) a Marcel Haščák.

 

Svou premiéru na mistrovství světa si v Dánsku odbude devatenáctiletý útočník Martin Nečas, který tak po světovém šampionátu osmnáctiletých i dvacetiletých vyzkouší ještě v teenagerském věku debut na mistrovství dospělých.

Naděje na účast na šampionátu stále živí i tradiční opora zadních řad brněnské Komety Jakub Krejčík. Šestadvacetiletý zadák se k týmu připojil na Švédských hrách minulý týden, v zápase proti Finsku si ovšem přivodil problémy s břišním svalem a zdálo se, že jeho šance na start na turnaji vyhasla. Nakonec ovšem Krejčík do Kodaně odletěl a o jeho startu bude rozhodnuto na základě jeho stavu v následujících dnech. Pro dvojnásobného českého šampiona by šlo o čtvrtou účast na světovém šampionátu, mistrovství světa se Krejčík zúčastnil v letech 2012, 2015 a minulý rok.

Martina Nečase čeká po zkušenostech z mistrovství světa osmnáctek a dvacítek také světový šampionát dospělých. Foto: Klára Petrásková.

Velký debut na mistrovství světa ve federálním derby by mohl prožít v dresu Slovenska brankář Komety Marek Čiliak. Osmadvacetiletého rodáka ze Zvolenu čeká první světový šampionát, v přípravě na něj stihl za Slovensko odchytat domácí přípravný duel proti Francii, který naši jihovýchodní sousedé vyhráli 4:0 a Čiliak vychytal čisté konto.

Již popáté obleče dres Slovenska na mistrovství světa útočník brněnské Komety Marcel Haščák . Jednatřicetiletý forvard a stálice v národním týmu tak patří mezi nejzkušenější hráče kádru současného trenéra slovenské reprezentace Craiga Ramsayho. Důležitou roli plnil Haščák také na únorových olympijských hrách.

 
 

Tento den před letyCopyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál