Český tým dřel až do konce, Švédové ale nakonec těsný náskok uhájili a berou tři body

Český tým dřel až do konce, Švédové ale nakonec těsný náskok uhájili a berou tři body
 

B r n o / K o d a ň – Po sobotní výhře nad Slovenskem čekal český národní tým soupeř z kategorie nejtěžších. Favorit turnaje ze Švédska na svého soupeře vletěl a již v 5. minutě vedl 2:0. Hronek však ve druhé třetině snížil v přesilovce a od té doby byli čeští hráči lepším mužstvem, bojovali, dřeli a snažili se dorovnat skóre. Šancí měli naši hokejisté mnoho, jenže selhávala koncovka a výborný gólman Hellberg.

 

To na druhé straně produktivní Švédové dokázali zahrozit a zároveň udeřit. Zibanejad zvýšil ve třetí třetině na 3:1, následně v přesilovce snížil Hyka a bylo znovu o co hrát. Přes veškerou snahu a při hře v power-play se bohužel poprvé na turnaji nepodařilo bodovat. Nicméně Češi prohráli po sympatickém výkonu a nemají se rozhodně za co stydět.

Tentokrát se nedělní duel proti Švédům obešel bez zástupců Komety. Obránce Jakub Krejčík čeká na svou šanci na tribuně, je v plném tréninku a věří, že v průběhu turnaje nastoupí. Martin Nečas se v duelu se Slovenskem zranil a podle slov lékaře českého národního týmu má pohmožděné rameno a kyčel. Není vyloučeno, že se vrátí zpět do šampionátu, ale chce to ještě čas na rekonvalescenci.

Švédsko - Česko 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 5. Rakell (H. Lindholm, Janmark), 8. Janmark (Rakell), 44. Zibanejad (Rakell) – 34. Hronek (Červenka, Faksa), 56. Hyka (Faksa).

Nejlepší hráči utkání: Rikard Rakell (Švédsko) – David Rittich (Česko)

Švédsko: Hellberg – A. Larsson, Ekman-Larsson (A), J. Klingberg, H. Lindholm, Wikstrand, E. Gustafsson – Janmark (A), Rakell (C), Zibanejad – Backlund, Nyquist, Pettersson – Jo. Larsson, J. de La Rose, Pääjärvi – Kempe, Everberg, L. Andersson.

Česko: Rittich – Gudas (A), Jordán, D. Sklenička, Moravčík, Šulák, Polášek, Hronek – Červenka (C), Faksa, Hyka – Nestrašil (A), Plekanec, Jaškin – D. Kubalík, Řepík, Horák – Chytil, R. Kousal.

 
 

Tento den před letyCopyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál