Byla by velká škoda odcházet, přiznává Leoš Čermák, který s Kometou podepsal novou smlouvu

Byla by velká škoda odcházet, přiznává Leoš Čermák, který s Kometou podepsal novou smlouvu
 

B r n o – Kapitán pokračuje! Ve čtvrtek 24. května podepsal novou smlouvu na další sezónu a je jasné, že zkušený útočník Leoš Čermák bude i nadále nosit modrobílý dres. Bude to jeho již osmá sezóna v Kometě, z toho šestá v pozici kapitána. „Všechno nám v klubu funguje, vyšly nám poslední dva roky. Sice se tým lehce pozmění, pár kluků odejde, ale pro mě je to další výzva v nastaveném trendu," říká Čermák.

 

Rozhodl jste se dát ve své kariéře další sezónu. Jak se těšíte na další ročník?
Teď hlavně přemýšlím o dovolené, měli jsme náročné oslavy a potřebuju si odpočinout (smích). Samozřejmě se na další ročník těším, o to víc, že se nám daří, máme za sebou úspěchy a všechno funguje. Byla by velká škoda odcházet.

Bylo přemýšlení o pokračování kariéry delší, než třeba vloni a předloni?
Přiznám se, že trošku jo. Chtěl jsem víc času trávit s rodinou, věnovat se dětem. Říkal jsem si, že přišel čas pro ty mladší. Na druhou stranu oni mi rádi fandí a podporují. Zamyslel jsem se nad tím a věřím, že to půjde skloubit. Ještě teda v další sezóně ráno vstanu, protože musím (smích).

Hodně jste to probírali i doma?
Určitě jsme to řešili. Přes play-off jsme se moc neviděli, je to náročnější, když dojíždím. Člověk si chce děti užít, když jsou ještě malé. Přemýšlel jsem o tom hodně, ale nakonec chci pokračovat. Děti by neměly komu fandit, to bych jim nerad udělal.

Leoš Čermák při rozhovoru. Foto: Jiří Grulich.

Také jste nám v jednom z rozhovorů říkal, že tvrdě makáte kolem domu. Dá se s trochou nadsázky říct, že je to taková suchá letní příprava?
No vidíte, já už ji vlastně zahájil. Doma mám hodně práce, zrovna jsem tento týden vysazoval, vykopával, pořád je co dělat kolem domu a zahrady. Přes sezónu toho mnoho nestihnu, takže teď jsem takový zahradník.

Libor Zábranský o vás tvrdí, že jste neskutečně připravený po fyzické stránce. Cítíte to tak stejně?
Snažím se pokaždé co nejlépe připravit na každou sezónu. Stojí to mnohem víc úsilí a času. Starší tělo je jako starší auto. Musíte o něj víc pečovat a často ho vozit do servisu. Kolikrát jsem víc v servisu, ale je to dobré. Člověk musí víc regenerovat, chodit na masáže a pečovat o sebe víc.

Říkal jste, že kabina funguje, tým funguje, Kometa funguje a byla by škoda odcházet. Přemlouvali vás i hráči, abyste s nimi i nadále setrval?
Říkali, že bych ještě rok mohl dát. Já jim vzkázal, že bych si od nich rád odpočinul, ale kdybych odešel, určitě bych je navštěvoval (úsměv). Úplně bych nezmizel, přišel bych je popíchnout, křičel v hledišti s popcornem a užíval si atmosféru s fanoušky. Budeme na stejné lodi a budeme se snažit udělat zase co nejlepší výsledek.

Dvakrát po sobě se podařilo udělat velký úspěch. Co další cíle?
Hokej mám rád, jinak bych ho nedělal. Udělat další velký úspěch je velké lákadlo. Máme double, proč se nepokusit o triple. Všechno nám v Kometě fungovalo, vyšly nám poslední dva roky. Sice se tým lehce pozmění, pár kluků odejde, ale pro mě je to další výzva v nastaveném trendu.

 
 
 

Tento den před lety×
Dnes v 16:20 | Muži
HC Kometa Brno
Bílí Tygři Liberec

Copyright © 2004-2019 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál