Chtěl bych fanouškům dokázat, že hokej hrát umím, přeje si Lukáš Nahodil

Chtěl bych fanouškům dokázat, že hokej hrát umím, přeje si Lukáš Nahodil
 

B r n o – Útočník Lukáš Nahodil prožil rozpačitou sezónu. Přitom jeho start v Kometě se jevil velmi dobře. Odehrál kvalitní zápasy v přípravě a také v Lize mistrů, kde se mu poměrně slušně. Dvěma důležitými góly zařídil postup proti švýcarskému Zugu. V extralize to bohužel až tak dobré nebylo a v polovině ročníku odešel na hostování do Mladé Boleslavi. S ní bojoval o předkolo play-off, tam se nakonec dostat nepodařilo a nakonec museli jít Středočeši do skupiny o udržení.

 

Už jste někdy zažil takovou sezónu?
Nezažil a bylo to hrozně těžké na psychiku. Takovou dobu, abych se nemohl střelecky prosadit, jsem fakt nezažil. Bylo mi to líto, svazovalo mě to, protože jsem chtěl lidem a hlavně sobě dokázat, že hokej hrát umím i jinde, než v Pardubicích. To, že jsem šel na hostování, bylo na jednu stranu „vysvobození“ a trošku to ze mě spadlo. Na druhou stranu mě mrzelo, že jsem si nemohl sáhnout na pohár. Hrozně jsem to klukům přál, protože mám v Kometě spoustu kamarádů a jsem rád, že se jim to povedlo po roce zopakovat.

Čím si myslíte, že to mohlo být? Přitom jste v přípravě nehrál vyloženě špatně.
Těžko říct. Asi jsem na to pořád myslel. Měl jsem až moc v hlavě myšlenku, že pořád nemůžu dát gól. Možná mě to příliš svazovalo. Kdybych věděl, kde je problém, asi bych to odboural po druhém zápase.

Mohlo to být i změnou prostředí? Dlouhá léta jste hrál v dresu Pardubic a pak najednou změnu a přesun do Brna.
I to je možné. V Pardubicích jsem byl osm let a Brno byla pro mě nová zkušenost, něco jiného. Je to jedna z možností, i tohle mohl být ten důvod, proč se mi příliš nedařilo.

Co pro vás znamenala změna v podobě hostování v Mladé Boleslavi?
Zase nová zkušenost. Bylo to něco jiného a přišel jsem tam s tím, že bych měl být častěji na ledě. Je potřeba si přiznat, že v Brně byla obrovská konkurence, vrátil se například Martin Nečas a všichni víme, jaký je to výborný hokejista. Do Boleslavi jsem šel s tím, že se to může jen zlepšit. Dokázal jsem si tam, že jsem hokej nezapomněl, pořád ho ještě umím a chtěl bych to dokázat i letos.

Lukáš Nahodil si po roce znovu zahraje v dresu Komety Ligu mistrů. Foto: Ivo Dostál.

Ovšem hrát tuhé boje o předkolo a nakonec skončit ve skupině o udržení, to asi není zrovna nic příjemného…
Pořád je to lepší, než hrát baráž (úsměv). To se mi stalo vloni s Pardubicemi a nikomu bych to fakt nepřál.

Zapojil jste se do letní přípravy Komety, co od ní očekáváte?
Většina kluků začala v pondělí přípravu, já už trénuju s Milošem Pecou čtvrtý týden. Snažím se restartovat a dělat všechno pro to, abych se dostal do sestavy. No a také bych chtěl dokázat fanouškům, kteří mi moc nevěřili, že hokej hrát umím.

Také jsem si říkal, že vaše statistiky z Pardubic nebudou náhodné. Tam jste se střelecky a bodově velmi slušně prosazoval…
Letos to byla prakticky nejhorší sezóna v mé kariéře a pevně věřím, že se můžu už jen odrazit od těch horších včerejšků, k lepším zítřkům.

Čeká vás náročný předsezónní předprogram. Až už tréninky a samozřejmě přípravné zápasy, Liga mistrů. Jak se na to období těšíte?
Je pravda, že Liga mistrů mi celkem šla a aspoň trošku se mi v ní dařilo (smích). Budu myslet na každý zápas, který nás bude čekat. Jít od zápasu k zápasu a dát do něj všechno. Chci dokázat trenérům, že na to mám, a že jsem plnohodnotným členem týmu.

Říkal jste, že trénujete už podstatně déle, než spoluhráči. Na co se chcete v přípravě zaměřit?
Kluci hráli finále, o to delší měli delší volno. Já naopak skončil dřív a mám tak víc času na trénování. Scházeli jsme se pod vedením Miloše Peci s Tomášem Mlynářem, který hrál v loňské sezónu v juniorce. Teď už jsme v kabině všichni společně. Snažím se trenéra poslouchat, dělám všechno, co mi řekne. Dělat správně věci, které po mě chce. Dva roky po sobě připravil tým takovým způsobem, že pokaždé došel až do finále. Kluci skoro většinu zápasu dokázali přebruslit soupeře, takže věřím tomu, že Míla tomu rozumí a připraví mě na sezónu co nejlépe.

 
 

Tento den před lety×
Dnes v 16:20 | Muži
HC Kometa Brno
Bílí Tygři Liberec

Copyright © 2004-2019 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál