Hokejové víkendy s Kometou napsaly svou čtvrtou kapitolu. Účast trhala rekordy

Hokejové víkendy s Kometou napsaly svou čtvrtou kapitolu. Účast trhala rekordy
 

B r n o – Oblíbené Hokejové víkendy s Kometou 2018 pokračovaly o uplynulém víkendu již svým čtvrtým dějstvím. A nutno říct, že byly zcela výjimečné. Za Lužánkami se totiž sešel rekordní počet dětí. Bývá zvykem, že mladí hokejisté bývají rozděleni do dvou skupin, tento víkend se musely utvořit hned tři skupiny! Více jak stovka hokejistů pod vedením profesionálních trenérů absolvovala tréninky na ledě, ale i mimo něj - v tělocvičně.

 

Jedním z přítomných trenérů na Hokejovém víkendu byl i Kamil Brabenec, pro kterého jsou letošní kempy premiérové, byť už do nich v minulosti lehce nakoukl, letos ovšem nově z pozice trenéra brněnského dorostu a nikoliv profesionálního hokejisty. „Měli jsme jednoznačně největší počet dětí ze všech letošních víkendů. Více jak stovku jsme jich museli rozdělit do tří skupin podle věkových kategorií a u každé jsme se museli zaměřit na něco jiného. U nejmenších je to především technika bruslení, různé změny směru a snaha o zakončení. Dále pohyb těla, přenášení váhy, atd. U těch starších je to o obratnosti, jsou tam už i osobní souboje jeden na jednoho, změny směru jsou s kotoučem a samozřejmě zakončení, které je v hokeji důležité," popisuje bývalý výborný útočník Kamil Brabenec.

Tradicí bývá, že hokejisté jsou rozděleny do dvou skupin, tentokrát díky vysokému počtu dětí se musely utvořit rovnou tři skupiny, což nebylo snadné ani pro trenéry. „Je to velký rozdíl, jako trenéři jsme na ledě o hodinu déle jak ráno, tak i odpoledne. Samozřejmě je to náročnější, ale děláme to rádi a baví nás to. Na dětech je vidět, že jsou spokojené, pravidelně se za námi vrací. Poznáváme je, a je na nich vidět progres. Je důležité, že jim Hokejové víkendy přináší posun v jejich kariéře, a že se stále zlepšují. Pro nás je to zároveň zpětná vazba, že Hokejové víkendy mají smysl," říká někdejší reprezentant.

Kamil Brabenec uděluje mladým hokejistům pokyny a cenné rady. Foto: Vít Novák.

Nejen na ledě, ale i v tělocvičně tráví mladí sportovci čas v rámci Hokejových víkendů. „Dbáme na to, aby si zkusili i trénink na suchu. Ať už je to odrazová síla nebo koordinace. Oproti naší generaci jsou děti v dnešní době trochu pozadu, někteří nejsou schopni udělat ani kotrmelec, což je velký problém. Gymnastika a takové to protažení je důležité," ví Brabenec. Celému dopolednímu tréninku přihlížel i útočník Komety Martin Erat. „Pozdravili jsme se, podali si ruce, je to hrozně fajn člověk a můj dobrý kamarád, kterého rád vidím. Na ledě s námi nebyl, byl tentokrát v civilu. Dovedl svého syna a také hráče z Třebíče, aby se podívali, jak to v Kometě funguje," dodává Kamil Brabenec.

Vysoký počet dětí kvitoval i zkušený mládežnický trenér Martin Sedláček, jenž se věnuje především těm nejmenším kategoriím. „Měli jsme tři ledy dopoledne, ale i odpoledne. Tomu odpovídal i off-ice trénink. Aby to mělo po sportovní stránce úroveň, přes sto dětí jsme rozdělili podle ročníků, aby děti byly k sobě přiměřeně věkově. Je vidět i na těch mladších hokejistech, že když jim pracuje hlava, zvládnou podobné věci jako ti starší. Má to pak slušnou úroveň, je to samozřejmě pořád formou hry," popisuje Sedláček.

Tři skupiny a více jak stovka dětí se zúčastnila čtvrtého Hokejového víkendu s Kometou. Foto: Vít Novák.

Na většinu Hokejových víkendů zavítají také někteří hráči A-týmu. Minule to byl Tomáš Malec, nyní Martin Erat. „V civilu sledoval všechny tréninky na ledě, ale také se byl podívat i do tělocvičny. Určitě si společně vyměníme názory, jak a co zlepšit, jak se to dělá například jinde. Myslím si, že byl spokojený. Dovedl malé kluky z Třebíče, kteří byli hodně šikovní a hraví. Během chvilky jsme je dostali do hry a až do samotného závěru to bylo vyhecované. Bylo to poučné i pro nás trenéry. Je výborné, že i malé děti dávají do sportu emoce, byl to hodně zajímavý off ice trénink," spokojeně povídá mládežnický kouč Sedláček.

Možná si vzpomenete na kanadského trenéra bruslení Shawna Allarda, který vloni v létě přijel do Brna. Trenéři z jeho cenných rad i nadále čerpají. „Na jednom stanovišti jsme měli Jirku Horáčka s Romanem Meluzínem, kteří se do těch nejmenších dětí snažili dostat prvky z bruslení, které nám právě Shawn ukázal. Jeho poznatky normálně používáme v běžném klubovém tréninku, bylo to moc přínosné a má i nové věci, nové tréninky, které se učíme z videa. Nejvíc používáme věci, které jsme tenkrát pochytili na jeho kempu," uzavírá Martin Sedláček.

Fotografie z Hokejového víkendu (4) naleznete ZDE.

 
 

Tento den před letyCopyright © 2004-2019 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál