Jižní Morava si zaslouží vidět Stanley Cup, říká před úterní akcí Michal Kempný

Jižní Morava si zaslouží vidět Stanley Cup, říká před úterní akcí Michal Kempný
 

B r n o – V dětství snil o tom, že jednou pozvedne nad hlavu slavný Stanley Cup. Toto přání se Michalu Kempnému podařilo před měsícem, kdy legendární pohár vybojoval v dresu Washingtonu Capitals. A v úterý od 17 hodin si ceremoniál „zopakuje“ v brněnské DRFG Areně. „Moc se těším. Věřím, že přijde hodně lidí, které hokej zajímá. Bude hezké se zase po nějakém čase potkat s brněnskými fanoušky,“ hlásí bývalý obránce Komety Brno.

 

Stanley Cup pro sebe máte na čtyřiadvacet hodin, v úterý jej představíte v rodném Hodoníně a pak od 17 hodin v Brně. Je pro vás důležité strávit tyto chvíle právě na jižní Moravě?
Jasně, narodil jsem se v Hodoníně a v Brně jsem strávil podstatnou část své dosavadní kariéry. Obě města patří do mého života. Bral jsem to tak, že jižní Morava si zaslouží Stanley Cup vidět. Nejsem si jistý, jestli někdy v regionu pořádně byl. Jasně, v úterý odpoledne bude spousta lidí v práci, ale tento termín jsme dostali přidělený. Věřím, že kdo bude chtít přijít, ten si čas najde.

Po rozhodujícím finálovém utkání jste ještě těžko hledal slova. Už vám s odstupem času došlo, co se vám s Washingtonem podařilo?
Popravdě jsem nad tím ještě neměl čas moc přemýšlet. Bylo hodně práce, i se zařizováním úterní akce a podobně. Je to něco výjimečného, málokomu se to podaří. Momentálně jsem ten nejšťastnější člověk. Když jsem mohl tuhle nejslavnější trofej zvednout nad hlavu, byl to pro mě neuvěřitelný zážitek. Celé jsem si to moc užil a užiji si to i v úterý s českými fanoušky.

Splnil se vám ziskem Stanley Cupu dětský sen?
Je pravda, že jsem o tom v dětství snil. Kupoval jsem si časopisy, kde psali o hráčích z NHL, sbíral jsem kartičky… Jako kluk jsem Stanley Cup viděl dvakrát na vlastní oči, když ho do Uherského Hradiště a do Písku přivezli čeští hráči. Obdivoval jsem hokejisty, kteří stáli s pohárem na pódiu a těšili se z něj.

Váží si člověk takového úspěchu o to víc, když cesta k němu byla pořádně klikatá?
Klikatá byla, to je pravda. Každý má jinou cestu. Když jsem Stanley Cup zvedl na hlavu, promítlo se mi skoro všechno, čím jsem si prošel. Byla to těžká cesta, zároveň věřím, že dlouhá cesta je ještě přede mnou. Hrozně moc si toho vážím, pořád je to pro mě něco neuvěřitelného.

Jaké byly oslavy v ulicích Washingtonu?
Krásné, moc jsem si je užil. Velice hezky byla uspořádaná projížďka s pohárem ulicemi města. Přišla spousta lidí a myslím, že jsme si to s klukama užili tak, jak jsme si to užít měli.

Šlo ve městě poznat, že jde o vůbec první vítězství Capitals v NHL?
Že nám lidé moc fandí, to šlo poznat už v průběhu play-off. S každou sérií, kterou jsme prošli, se podpora fanoušků stupňovala. To, co se dělo ve finále konference a pak ve finále Stanley Cupu, bylo až neskutečné. Vyloženě davové šílenství. Lidé sledovali zápasy v ulicích města, bylo to moc hezké.

Vypadá to, že jste si klub i město oblíbil. Prodloužil jste smlouvu s Capitals o další čtyři roky…
Ve Washingtonu se mi moc líbilo. Všechno je samozřejmě spojené s tím, jak se člověku daří na ledě a jak všechno zapadá dohromady. Mně tam všechno zapadlo velmi dobře, takže jsem neměl důvod nic měnit. Jsem rád, že to klaplo, dohodli jsme se na smlouvě a můžu ve Washingtonu pokračovat.

V uplynulé sezóně se dařilo i vašemu bývalému týmu. Sledoval jste cestu Komety za obhajobou mistrovského titulu?
Každý rok sleduji, jak si Kometa vede. Mám tam řadu kamarádů, v klubu znám spoustu lidí. Jsem s nimi ve spojení, v létě navíc v Brně trénuji. Musím smeknout klobouk před tím, jak Kometa dokázala obhájit mistrovský titul. Je to velká věc. Vybudovala si tím velmi cennou značku na Moravě i v celé republice.

 
 

Tento den před lety×
Dnes v 18:00 | Muži
HC Kometa Brno
Mountfield HK

Copyright © 2004-2019 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál