Tým má vítěznou mentalitu. Věřím, že mu pomůžu k dalším úspěchům, přeje si Bedřich Köhler

Tým má vítěznou mentalitu. Věřím, že mu pomůžu k dalším úspěchům, přeje si Bedřich Köhler
 

B r n o – Novou tváří v brněnském dresu bude od letošní sezóny také zkušený útočník Bedřich Köhler, který v minulosti prošel Vítkovicemi, Zlínem nebo naposledy Hradcem Králové. Důrazný útočník má aktuálně na svém kontě 792 extraligových zápasů a svá skvělá čísla bude nyní chtít rozšiřovat v Kometě, se kterou od tohoto týdne trénuje na ledě. Jak se mu zamlouval první trénink a co říká na nové prostředí?

 

Jaké jsou vaše první dojmy z tréninku na ledě DRFG Areny?
Zatím je to výborné. Na Brno jsem dostal před svým příchodem dobré reference a všechno se potvrzuje. Jsem spokojený.

I v kabině to pro vás nebude neznámé prostředí. Hodně hráčů předpokládám znáte?
Nejvíc sezón jsem odehrál ve Zlíně s Petrem Holíkem. Z Ostravy pak znám Michala Gulašiho. S ním jsem byl v dorostu, v juniorce, v áčku. Prožili jsme spolu opravdu hodně i mimo led. Celkově nemám s nikým problém, vycházím s každým. Kolektiv je tady dobrý, je to tým, který společně nějakou dobu funguje. Má vítěznou mentalitu a věřím, že do mužstva co nejrychleji zapadnu a pomůžu mu k dalších úspěšným výsledkům.

Hodně let jste bojoval v dresu Zlína, Ondřej Němec pro změnu Vsetína, kde i zároveň bydlí, probíhalo na toto téma nějaké špičkování?
Zatím ne, letní příprava probíhala tak, že jsme se moc neviděli. Ale třeba to ještě přijde a nejsem proti (smích).

Na svém kontě máme jeden mistrovský titul v dresu Zlína. Shodnou okolnosti jste ve finále porazili Kometu. Jak na to vzpomínáte?
Od té doby už uplynula nějaká doba. Každý sportovec chce vyhrávat, hrát co nejlépe a bojovat o mistrovský pohár. Právě i proto jsem se rozhodl jít do Brna. Rád bych si něco podobného zopakoval s Kometou.

Bedřich Köhler na prvním tréninku Komety v domovské DRFG Areně. Foto: Vít Novák.

Kometa v pondělí odstartovala přípravu na ledě, byla to pro vás po delší době první zkušenost, nebo už jste si v létě chodil občas zabruslit?
Byl jsem minulý týden se synem na hokejovém kempu. Spíš jsem jen postával v teplákovce, vyšlápl jsem si brusle, aby byly dobře připravené na úvodní led. Nerad bych před začátkem přípravy řešil nějaké problémy s výstrojí. Chtěl jsem mít všechno nachystané, jako bych šel na led třeba v prosinci. Všechno je v pořádku, něco mám v rámci výstroje nové, ale bude to v pohodě.

Určitě jste se už bavili s majitelem a hlavním koučem Komety Liborem Zábranským, co od vás bude v zápasech vyžadovat. Můžete nastínit jeho představu?
Chci hrát svoji hru, být důrazný před bránou a nepříjemný pro soupeře. Mé přednosti vždycky byly přizpůsobit se potřebám týmu. Chodit na oslabení, hrát dobře v obraně a blokovat střely. Moje role je známá a těžko bych ji asi měnil.

Proti Kometě jste sváděl tuhé bitvy ať už v dresu Hradce nebo Zlína. Shodou okolnosti nejen v základní části, ale také v play-off. Jak vzpomínáte na atmosféru, která v Brně nebyla k soupeřům zrovna dvakrát přívětivá?
Člověk přijel, sotva vyjel na led a proti němu bylo 7700 naštvaných fanoušků (smích). Nikdy to nebylo příjemné a ještě se to stávalo pravidelností. Budu rád, že je budu mít tentokrát na své straně.

Žijete ve Zlíně, což není od Brna až tak daleko. Plánujete každý den dojíždět?
Po zápase budu přespávat v Brně, ale jinak mám v plánu jezdit domů. Mám tady byt, bude záležet na mě, jak se budu cítit. Jestli budu unavený, zůstanu, jinak plánuju cestovat.

 
 

Tento den před letyCopyright © 2004-2019 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál