Otvírák v Třebíči. Kometa cestuje na Vysočinu, kde tradičně zahajuje sérii přípravných zápasů

Otvírák v Třebíči. Kometa cestuje na Vysočinu, kde tradičně zahajuje sérii přípravných zápasů
 

B r n o – Výborná zpráva pro všechny hokejové nedočkavce. Kometa se po necelých čtyřech měsících vrací do zápasového režimu! Ačkoliv tropické teploty vybízí spíše k vodním radovánkám, o slovo se hlásí hokej. Tradiční startovací souboj nové sezóny mezi Horáckou Slavií a Kometou je na programu v sobotu 4.8. od 17:30 na Zimním stadionu města Třebíče.

 

Tradiční účastník 1. ligy pojal derby s Kometou velmi prestižně. Pro fanoušky přichystal bohatý doprovodný program. Součástí celého hokejového dne bude vyvrcholení oslav 90. výročí založení klubu. Pro fanoušky bude připraven předzápasový program na parkovišti před stadionem, projekce na kostce a také soutěže na ledě během přestávek. K vidění bude také mistrovský pohár, který Kometa v loňské sezóně vyhrála a fanoušci budou mít možnost se s ním vyfotit.

Pro Horáky nebude letošní ročník vůbec snadný. Zkušení lídři David Dolníček s Romanem Eratem ukončili kariéru a dá se tak očekávat, že pozice lídra připadne někomu z mladších hráčů, respektive střední generace. Tahouny týmu kouče Martin Sobotky by měly být navrátilci Adam Raška, jenž přichází ze Znojma a Vlastimil Bilčík z polské nejvyšší soutěže. Mimochodem oba borci hráli v Kometě.

Posilou je jistě i Lukáš Nedvídek, který přišel z pražské Slavie. Mezi brankáři nacházíme sehranou dvojici z loňska - Dominika Svobodu a Pavla Jekela. Dá se také očekávat, že v rámci spolupráce mezi oběma kluby dojde k početnému posílení z řad brněnských mladíků, kteří v loňské sezóně slavili s juniorkou mistrovský titul.

Poslední vzájemný souboj se odehrál 1. srpna loňského roku a Kometa v něm vyhrála 3:2 po nájezdech. Foto: Jiří Mokrý.

Na zahajovací utkání do Třebíče jezdí každoročně mladí talentovaní hráči, nejinak tomu bude i v sobotu. Šanci ukázat se v co nejlepším světle dostane řada z nich. Více prozradil jeden z brněnských trenérů Jiří Horáček. „Máme za sebou první tréninkový týden, který kluci výborně odmakali. S tím jsme spokojení. V prvním přípravném zápase dostanou příležitost převážně mladí hráči, například lonští mistři juniorské extraligy, které chceme vidět v akci. Tým bude doplněn i staršími kluky, například Radimem Zohornou, Martinem Dočekalem nebo Alexem Malletem," nastínil Horáček.

Derby s Třebíči vždy doprovází bouřlivá kulisa, na kterou se hráči a realizační tým Komety těší. „Je to první utkání, každý se těší a očekáváme zájem velkého množství fanoušků. Každý zápas přípravy je důležitý. Chceme vidět všechny hráče v zápasové zátěži. A hlavním cílem je samozřejmě se nejlépe se připravit na nadcházející ročník," dodává trenér Jiří Horáček.

Útočník Martin Dočekal bude patřit k nejzkušenějším hráčům Komety, kteří do duelu v Třebíči nastoupí. „Čeká nás po dlouhé době zápas, horší je, že se bude hrát ve velkém vedru. Led asi nebude zvlášť dobrý, ale to je každý rok. Musíme se s tím poprat," říká před sobotním zápasem dvojnásobný mistr republiky.

Informace o vstupenkách na zápas mezi Třebíčí a Kometou.

Více informací od pořádajícího klubu naleznete ZDE.

 
 

Copyright © 2004-2019 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál