Atmosféra v Třebíči byla parádní, děkuje fanouškům obránce Juraj Mikuš

Atmosféra v Třebíči byla parádní, děkuje fanouškům obránce Juraj Mikuš
 

T ř e b í č – V úvodním duelu letošní přípravy si svou premiéru v modrobílém odbyl také slovenský bek Juraj Mikuš. Své role se zhostil velmi dobře, navíc získal prostor také při přesilovkách. Po konci utkání poděkoval za skvělou atmosféru fanouškům, kterých z Brna přijela velká skupina.

 

Kometa duel na ledě Třebíče v horkém sobotním odpoledni zvládla 8:1, hráči se s náročnými podmínkami popasovali na jedničku. „Určitě to bylo náročné a jsem rád, že už mám první zápas, který vždy bývá těžší, za sebou. V Třebíči to bylo o to náročnější, že bylo velké teplo, a ani led nebyl pro nás úplně ideální," popisoval Mikuš. „Taktickým věcem jsme se před zápasem ještě nevěnovali, na to bude čas v další části přípravy," doplnil.

Sám Mikuš tuší, že se výkony jeho i celého týmu budou postupně zlepšovat. „Hrálo se mi lépe, než jsem čekal, ale stále je to ještě daleko od optimálního stavu. Ruce mě zatím neposlouchaly a plíce nestíhaly (úsměv). Máme ale ještě dost času, abychom to doladili," věří zkušený slovenský zadák.

Brněnský obránce při utkání v Třebíči. Foto: Vít Novák

Devětadvacetiletý hokejista dostal prostor i při početních výhodách, kde na modré čáře zaujal pozici tvůrčího beka. Jak mu tato pozice vyhovuje? „Už jsem tak hrával tři roky na Spartě, jen v poslední sezóně už jsem tam nebyl. Vždy mi to tam sedělo a pokud mě tam trenér bude chtít, rád tam budu," říká rodák z Trenčína.

Do Třebíče na tradiční úvodní derby sezóny přicestovalo více než 2000 diváků, čehož si ho hráči nemohli nepovšimnout. „Atmosféra byla neskutečná. Ještě jsem nezažil, aby na přípravný venkovní zápas proti týmu z nižší soutěže přijelo tolik našich fanoušků. Byla to paráda," uzavírá urostlý obránce Komety.

 
 

Tento den před letyCopyright © 2004-2019 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál