Extraligovou Kometu posílil obránce Mojžíš

První extraligová posila pro brněnskou Kometu je tu! Z dalšího jihomoravského klubu, odkud brněnské vedení odkoupilo licenci na nejvyšší českou hokejovou soutěž, do Brna putuje obránce Pavel Mojžíš. Bývalý hráč Znojma podepsal ve městě pod Špilberkem smlouvu na dva roky.

Rodáka z moravského Zlína přivedl k hokeji jeho otec v pěti letech. Ve svém rodišti pak Pavel Mojžíš prošel všemi mládežnickými kategoriemi i A týmem. V extraligovém ročníku 1996/97 naskočil do nejvyšší soutěže poprvé, soupeřem mu a jeho týmu byla pražská Slavie. Následující tři sezóny odehrál obránce již jako člen základního kádru. Ze Zlína si v sezóně 1997/98 odskočil na šest utkání o ligu níže, tehdy poprvé oblékl dres Znojemských orlů. V následujícím ročníku odehrál jedno klání i za prvoligovou Třebíč.

První období svého působení v dospělém hokeji zakončil účastí ve finále extraligy proti Vsetínu. I když Zlínští tehdejší valašské derby v roce 1999 prohráli, Pavel Mojžíš jej považuje za svůj největší úspěch.

Dvě sezóny po zmíněném finále zlínské vedení vyměnilo 180 centimetrů vysokého a 90 kilogramů vážícího beka do Českých Budějovic. Na jihu Čech se však jednatřicetiletý Mojžíš dlouho neohřál. Po pouhých čtrnácti odehraných utkáních putoval obránce opět přes celou republiku, tentokráte do Havířova. V sezóně 2001/02 oblékl na dva zápasy i prvoligový dres Prostějova.

Po této anabázi měl následovat návrat do rodného města, odtud se však ihned na hostování stěhoval do Kladna, které v dané sezóně 2002/03 bojovalo o návrat do extraligy a spolu s Mojžíšem v týmu se mu to také povedlo. Po vybojování extraligy následoval opět odchod, tentokráte již na stálo na jih Moravy. Znojmu zůstal věrný až do nynější doby, pouze v sezóně 2004/05 odehrál 16 utkání za extraligové Vítkovice, v ročníku 2007/08 si pak najeden zápas odskočil do prvoligové Olomouce.

V posledním ročníku si v dresu extraligového Znojma připsal v dvaapadesáti utkáních základní části osm branek, což ho řadí na celkově druhé místo v extralize. Celkově si v uplynulém ročníku připsal 16 kanadských bodů a 54 trestných minut. V play-out, které bylo pro Orly úspěšné, nebodoval a na trestné lavici pobyl 12 minut.

Nová brněnská posila tedy poznala během své dosavadní kariéry úctyhodně velkou část republiky. Z východní Moravy na jižní, poté do jižních Čech, odtud na severní Moravu, do středních Čech a z nich opět na jih Moravy - takto se dá shrnout Mojžíšovo putování, které je pro následující dva roky zastaveno v moravské metropoli. Na modrobílý klub má jistě alespoň jednu vzpomínku – v loňském létě hrál za Znojemské proti Kometě ve finále Tipsport Cupu, který nakonec vyhráli Brněnští. Jako by se tehdy hrálo o účast v nadcházejícím ročníku extraligy..

Copyright © 2004-2019 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál