Kometa má velkou šanci sáhnout si na pohár, věří legendární útočník Josef Černý

Kometa má velkou šanci sáhnout si na pohár, věří legendární útočník Josef Černý
 

B r n o – Legendární útočník Josef Černý zažil v hokeji mnoho úspěchů. Celkově se podílel na sedmi brněnských titulech, účastnil se tří olympijských her a osmi mistrovství světa v dresu národního týmu. Hokej neustále sleduje, zajímá se o úspěšnou juniorku, kde mimochodem působí jeho vnuk Petr Krejčí. U historického okamžiku mládežníků Komety nemohl chybět. Stejně tak mu dělá radost seniorský tým, který od soboty začne bojovat o mety nejvyšší v Generali play-off.

 

Pane Černý, co říkáte na obrovský úspěch juniorského týmu Komety?
Je to pro Kometu veliký úspěch. Všechna mužstva, proti kterým nastoupila, byla velmi kvalitní. Kluci hráli pěkný hokej a myslím si, že vyhráli zaslouženě.

Dá se s nadsázkou říct, že juniorka zopakovala úspěch loňského áčka. Postupně vyřadila Spartu (3:0), Hradec (2:0) a Liberec (2:0). Sledoval jste tyto play-off zápasy?
Viděl jsem většinu zápasů, především doma. Venku jsem se byl podívat na Spartě. Zkrátka co se dalo, podíval jsem se. Líbilo se mi, že kluci vesměs většinu týmů přehrávali. Až na poslední utkání s Libercem, kdy byl soupeř v situaci, že pokud prohraje, končí. Utkání to bylo kvalitní a jsem rád, že ho Kometa zvládla. Hrála disciplinovaně, dalo se na to moc hezky koukat.

Potvrzuje se to, že Kometa dobře pracuje s mládeží? Hodně hráčů už nakouklo do áčka, hraje pravidelně v první lize za Třebíč...
Je to první předpoklad. Pokud hráči dostanou šanci i někde jinde, třeba v extralize nebo v první lize, jejich výkony se díky tomu stále zlepšují a nabírají cenné zkušenosti. Kometa má celkově dobrou mládež. Za posledních několik let se výsledky dostavily. Věřím, že to takhle půjde dál. Samozřejmě i některé další týmy, když je vidíte, nejsou vůbec špatné, což je zase dobře pro český hokej. Je také fajn, že mládež Komety má velký potenciál. Je to pro klub a samotné hráče veliké plus.

Josef Černý slavil s Kometou celkem sedm mistrovských titulů. Po skončení hráčské kariéry působil také jako trenér. Foto: archiv.

Velkou radost vám musí dělat i áčko Komety, které se po roce znovu dostalo do finále. Sám jste s brněnským týmem zažil sedm mistrovských medailí a strávil v něm dvacet let...
Sleduju všechny zápasy, zároveň se dívám i na ostatní série. Myslím si, že Kometa a Plzeň bylo takové malé finále. Každé utkání bylo vynikající. Plzeňáci se nás snažili zastrašit, mají ve svém kádru divočejší hráče, kteří to zkoušeli. Ale Kometa je velmi dobře vedená takticky a indiáni narazili. Shodli jsme se s bývalými spoluhráči, že Kometa má velkou šanci získat pohár. Má výborného brankáře, čtyři skvělé útoky, hraje organizovaně, disciplinovaně. Pokud budou hráči vše dodržovat i ve finále s Třincem, věřím tomu, že mohou přeskočit Jihlavu. Může se však stát cokoliv, je to jen sport a každý soupeř je jiný. Budu však věřit, že titul dokážeme obhájit. Nechci to ale zakřiknout.

Jak se vám pozdává Třinec, tedy náš soupeř pro finále?
Je to velmi kvalitní mančaft. V té poslední čtveřici už nebylo slabého soupeře. V play-off každý z těch kluků přidá dalších dvacet procent. I ti hráči, kteří mají něco za sebou a jsou v takovém tom klidu, výrazně přidají. Pak také záleží na formě a kondici. Zda jsou všichni dobře připraveni a mají dostatek sil. Věřím tomu, že i tohle může ve prospěch Komety rozhodnout.

 
 

Tento den před letyCopyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál