Kometa vzdala poctu válečným veteránům. První třetinu proti Plzni sehrála ve speciálních army dresech

B r n o – První domácí zápas nové sezóny? To je vždy výjimečný okamžik. A letos tomu v Kometě nebylo jinak. Brněnští hokejisté se v neděli před vlastním publikem představili v extraligovém utkání po dlouhých pěti měsících od úspěšného jarního finále. Pro úvodní třetinu duelu s Plzní oblékli speciální army dresy, aby jejich prostřednictvím vzdali poctu válečným veteránům. Výtěžek z následné aukce dresů Kometa věnuje Komunitnímu centru pro válečné veterány v Brně.

Dresům Komety historicky dominují modrá a bílá barva. Armádní symboly se do jejich celkové estetiky promítly v roce 2016, kdy brněnský klub uspořádal sérii zápasů pod širým nebem Hokejové hry, a vzdal čest příslušníkům všech záchranných složek České republiky. Výtěžek z tehdejší aukce dresů putoval na Fond vojenské solidarity pro výstavbu Komunitního centra pro válečné veterány v Brně. Nyní se Kometa rozhodla myšlenku rozvinout.

„Touto formou bychom rádi vyjádřili úctu všem, kteří se starají o bezpečnost naší země. Proto jsme se rozhodli odehrát první třetinu letošního prvního domácího utkání ve speciální edici dresů s armádní tematikou. Díky podpoře našich partnerů, partnerů TELH a Českého hokeje bylo možné připravit tuto speciální edici dresů bez reklam. Dresy následně půjdou do aukce a výtěžek bude věnován Komunitnímu centru pro válečné veterány v Brně. Věřím, že i fanouškům se dresy líbí a společně tak pomůžeme dobré věci,“ uvedla Lenka Plšková, obchodní a marketingová ředitelka HC Kometa Brno.

Hokejoví fanoušci v neděli na brněnském stadionu přivítali generálmajora Jaromíra Zůnu, ředitele Sekce podpory Ministerstva obrany, jenž v zastoupení náčelníka Generálního štábu Armády České republiky vhodil slavnostní buly. Na ledové ploše jej doprovodil Karel Černoch, ředitel Komunitního centra pro válečné veterány v Brně.

Komunitní centrum vytváří podmínky pro volnočasové aktivity válečných veteránů, jejich setkávání a sdílení zkušeností, poskytuje jim psychologickou pomoc a personální poradenství, pořádá přednášky, workshopy, výstavy a slouží veřejnosti jako školicí středisko v oblasti formování vztahu k problematice válečných veteránů a širší problematice obrany země.

Dnes v 18:30 | Jun.
HC Kometa Brno