Kometa zahajuje spolupráci s brněnskými městskými částmi

Kometa zahajuje spolupráci s brněnskými městskými částmi
 

HC Kometa jako jediný extraligový zástupce brněnského hokeje načíná novou spolupráci s městskými částmi statutárního města Brna, ze které budou těžit hlavně děti. Umožní jim lépe poznat, co se skrývá pod samotnou hlavičkou Komety nebo jaké cíle mají její mládežničtí reprezentanti. I proto ponese jednoduchý název Děti dětem – Kometa městu. Společná spolupráce poukáže na fakt, že jsme všichni nedílnou součástí města Brna.

 

Nač se mohou těšit jednotlivé brněnské části?

 • Prezentaci na oficiálním webu HC Kometa Brno
 • Prezentaci uvnitř hokejové haly
 • Podpisové akce pro školy a školky
 • Podporu mládežnických kroužků a dalších aktivit
 • Pozvání dětí z vybraných základních škol na vybraná utkání zdarma nebo návštěvu zázemí hráčů, tréninku nebo společné focení
 • Podporu místních „charitativních akcí“
 • Setkání městských částí s hráči z klubu při organizovaných událostech

Nač se může těšit Kometa?

 • Prezentaci o utkáních nebo aktuálním dění v klubu v místních tiskovinách
 • Nábor dětí v místních mateřských školkách
 • „Budování a výchovu“ nových fanoušků Komety
 • Podporu patriotismu

O čem bude Děti dětem – Kometa městu, upřesňuje majitel Komety Libor Zábranský

Jaký je cíl projektu?
Cely nápad a návrh projektu má ukázat, že Kometa je nedílnou součástí města, že Kometa má nejen sportovní, ale i společenský význam. Jsme schopni nabídnout dětem ukázku sportu, dospělý i mládežnický hokej a i těm nejmenším ukázat, co je Kometa. Také nabízíme městským částem možnost vlastní prezentace, prezentaci událostí, které se v dané městské části odehrávají a možnost využití marketingové síly Komety jako takové přímo pro sebe, samotné městské části.

Proč jste se rozhodli přímo pro městské části?
Protože naše město má 29 městských částí, a když se zeptáte dvanáctiletého kluka, jestli ví, kolik má jeho rodné město městských částí, odpoví, že neví. Ale teď vážně, myslím, že samotné radnice těchto městských částí, starostky a starostové ví nejlépe, jaké kroužky, školy a školky oslovit a čím je eventuálně motivovat k tomu, aby mohli jít navštívit naše utkání. Proto městské části.

Co musí pro spolupráci udělat?
Stačí reagovat na naše oslovení a deklarovat zájem podpisem smlouvy o spolupráci. Myslím, že hodně zajímavé je, že spolupráce v této podobě radnice městských částí finančně nezatězuje ani korunou. Tato smlouva o spolupráci není oboustranně o financích. Je to o vzájemné propagaci a propagaci sportu mezi děti.

Cílem je tedy vést děti ke sportu?
Samozřejmě, to je priorita. Pokud se nám v dnešní době počítačových her podaří děti zaujmout a zajímat se o sport, pak je to úspěch. Cílem je i oboustranná propagace. Myslím, že spojení loga města Brna, loga Komety a erbu městských částí by v nás mělo vyvolávat určitou hrdost a patriotismus.

Jak se bude například vybírat, které školy půjdou na utkání Komety? Budou si samy dělat soutěže, nebo jsou nějaké jiné podmínky?
Rádi bychom dali prostor samotným radnicím, aby vybraly. Je jasné, že například SOS vesnička v Medlánkách může být prioritou. Naopak na Brně-střed, může být jiná. Jednou z motivací, kterou nabídneme, bude projekt v třídění odpadu, vědomostní soutěže nejen o historii Komety, ale i dané městské části a samozřejmě sportovní dovednosti.

Plánuje Kometa další aktivity podobného typu?
Finalizujeme smlouvu o spolupráci s příspěvkovou organizací Hvězdárna a planetárium Brno, také bychom rádi spolupracovali se Zoologickou zahradou města Brna. Samostatnou kapitolou je dotažení Sportovně vzdělávacího programu Komety do konce, kde bychom rádi otevřeli mateřskou školu na Hokejových halách dětí a mládeže na ulici Sportovní. Mateřská škola je posledním střípkem do pomyslné mozaiky. Jsme schopni našim dětem nabídnout jak sportovní třídy na základních školách (ZŠ Labská, ZŠ Úvoz), tak střední školu ELDO, či Sportovní gymnázium Ludvíka Daňka na Botanické. Mateřská škola by měla být v provozu už na další školní rok. O všem budeme informovat samostatně později.

Radek Dlouhý se fotí s dětmi při Vysvědčení s Kometou

Co si o Děti dětem – Kometa městu myslí starostové městských částí:

Libor Šťástka, starosta ÚMČ Brno–střed: „Když mě Libor Zábranský oslovil, moc se mi to líbilo. Výsledkem je, že jsme spolupráci v rámci Brna–střed schválili. Do projektu jsme šli. Věřím, že se nám povede, co očekáváme, že se nám podaří děti vytáhnout od počítačů nebo z ulice ke koníčkům, zájmu o hokej. Návštěva zápasu, šaten mužstva nebo návštěva tréninku, jsou všechno věci, které jsou pro mladé kluky určitě hodně zajímavé.“

Jiří Ides, starosta ÚMČ Brno–Slatina: „Do spolupráce chceme jít. Při jednání rady městské části už jsme se jí zabývali a rada projekt jednomyslně podpořila. V prvotní fázi vypadá spolupráce velmi zajímavě a měla by být přínosem pro obě strany. V tuto chvíli vidím samá pozitiva. Spolupráce s Kometou nyní nabízí úplně optimální variantu, jakým způsobem například děti motivovat a zapojit tak více i do volnočasových aktivit. Je to úžasná myšlenka, se kterou se ztotožňuji. Vnímám to jako prestižní záležitost a věřím v oboustrannou spokojenost v budoucnu. Nejen naši spokojenost, ale hlavně lidí u nás ve Slatině, fanoušků Komety a dětí chodících do školy.“

Aleš Jakubec, starosta ÚMČ Brno–Tuřany: „Je to dobrý nápad, propagace Komety i městských částí. Kometa může získat nové fanoušky, my naopak nové reklamní plochy. Také budeme moct ocenit naše děti, které se budou moct podívat na hokej, Kometu. Je možné, že se alespoň nějaká část dětí přivede ke sportu obecně.“

Josef Haluza, starosta ÚMČ Brno–jih: „Už dolaďujeme poslední detaily spolupráce. Každá taková myšlenka je dobrá. Spolupráce městských částí s kluby by měla být. Děti mají sportovní vzory a právě zařazení do sportu a kolektivizmu, je pro východu dětí hodně podstatné.“

 
 

Tento den před lety×
Odehrané v 18:30 | Muži
HC Sparta Praha
HC Kometa Brno

Copyright © 2004-2019 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál