Odpoledne s Kometou slavilo úspěch. Děti odjížděly spokojené

Odpoledne s Kometou slavilo úspěch. Děti odjížděly spokojené
 

B r n o – V pondělí 24. června odpoledne připravila Kometa pro děti z projektů Jižní Morava – Království Komety a Děti dětem – Kometa městu speciální zábavný program. Ze škol brněnských i mimobrněnských dorazily na začátku posledního školního týdne přes dvě stovky dětí, na které čekalo odpoledne plné zážitků ať už vědomostních nebo sportovních. Ve spolupráci se ZOO Brno a Hvězdárnou a planetáriem Brno mohly děti obě instituce navštívit a pak se přesunout do KAJOT ARENY, kde byla nachystána velká podpisová akce hráčů Komety a Zbrojovky včetně legend. Vrcholem dne byla podpora českých volejbalistek do 20 let, které na mistrovství světa hostily Peru. Veškeré aktivity zaštiťovala Kometa, takže děti nemusely nic platit. Na jižní Moravě se tak jednalo o jedinečnou akci, díky které Kometa ukázala, proč navazovala svá partnerství s Hvězdárnou i ZOO. Tedy že je důležitý nejen sportovní, ale i duchovní, vývoj.

 

Několik skupin dětí se od poledne střídalo v Zoologické zahradě Brno a na Hvězdárně a planetáriu Brno. V obou místních příspěvkových organizacích měly děti podobný program. Kromě poznání novinek také zkoušely rozlousknout speciální komeťácké testy zaměřené buď na ZOO nebo na Hvězdárnu. Kvízy děti odevzdaly a budou vyhodnoceny. Děti, které hádaly nejlépe, budou oceněny.

Na Hvězdárně na ně čekala výstava s názvem Příběh sluneční soustavy. „Nachystali jsme ji v přírodovědném exporatoriu. Byly na ní různé interaktivní exponáty, kde si člověk může vyzkoušet, jak to ve vesmíru funguje. Děti se například mohly zvážit na slunečních vahách a zjistit, kolik by vážily na měsíci či nějaké kometě. Také si mohly vyzkoušet, jak kolem slunce obíhají různá tělesa, pohladit si železný meteorit a podobně,“ upřesňovala průvodkyně Zuzana Kuljovská.

Dle jejích zkušeností se děti dobře bavily: „Výstava je zajímavá pro lidi v nejrůznějším věku. Počínaje od nejmenších dětí až po důchodce, protože každý si najde své. I exponátů je velká škála. Někdo si rád roztočí vodní vír, někdo zase raději pohladí železný meteorit,“ říkala Zuzana Kuljovská.

Také na medvědici Coru se mohly děti v pondělí podívat. Všechny fotografie ze ZOO, Hvězdárny i KAJOT ARENY najdete zde.

Podle učitele ze Základní školy Morká, Františka Markuse, se do Hvězdárny a planetária těšily spíše starší děti. „Bylo to tak půl na půl. Mladší se zase těšily více do ZOO, kde byly zavedeny k ledním medvědům, které Kometa adoptovala. Obě skupiny však byly spokojené,“ říkal muž, jenž s ostatními pedagogy přivezl z Mokré-Horákov 70 dětí. V Zoologické zahradě se děti samozřejmě mohly podívat na vše, co chtěly. Nebyly omezeny jen medvíďaty Kometou a Nanukem.

Velká skupina mladých ratolestí se těšila na večerní volejbal nebo prohlídku kabiny prvního týmu Komety. „Starší děti už volejbal trošku znají, takže věděly, co je čeká. Mladším jsme spíše řekli, že bude hrát Česká republika, takže fandily, jako když se hrávají národní zápasy v různých sportech,“ vykládal František Markus. Jeho slova potvrzoval i čtrnáctiletý Ondřej Plíšek. „ZOO i Planetárium byly dobré, ale nejvíce jsem se těšil na holky, na volejbal,“ říkal nadšeně Ondřej.

Velice pozitivně mohl velikou akci pro děti z jižní Moravy hodnotit i Lukáš Bajer, marketingový pracovník HC Kometa Brno: „Jsme rádi, že se naše pozvání setkalo s tak kladným ohlasem a přijelo tolik dětí, které se jeden ze svých posledních dnů před prázdninami mohly dozvědět nejen něco nového, netradiční formou (ZOO Brno a Hvězdárna a planetárium Brno), ale mohly si také odnést zážitek spojený se setkáním se svým oblíbeným hokejistou či fotbalistou – vzorem. Případně se podívat na vrcholné výkony volejbalových reprezentantek České republiky i Peru. Chtěli bychom zároveň všem dětem poděkovat, že v KAJOT ARENĚ pomohly k vytvoření neskutečné atmosféry,“ chválil závěrem Lukáš Bajer.

 
 

Tento den před letyCopyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál