Počasí nás neodradilo, ve volnu jsme vyrazili na ryby, prozrazuje Hynek Zohorna

Počasí nás neodradilo, ve volnu jsme vyrazili na ryby, prozrazuje Hynek Zohorna
 

B r n o – Po krátkém odpočinku se hokejový kolotoč vrací do starých kolejí. Hráči měli dva dny volno a nyní už jsou opět v plné přípravě na náročný program, který Kometu v následujících dnech a týdnech čeká. V nedělí hostí Jihlavu, v úterý pražskou Spartu. Brňané momentálně trénují na halách za Lužánkami, v DRFG Areně pak tráví čas v posilovně. Více o programu brněnského týmu a nejbližším zápase s Jihlavou prozradil útočník Hynek Zohorna.

 

Hynku, jak jste krátké volno strávil?
Po dlouhé době jsme měli volno, nehráli jsme v úterý, nehrajeme v pátek, takže jsme ho někteří využili tradičním rybařením. Další program bude hodně nahuštěný, jsme rádi, že si můžeme odpočinout a nabrát síly. Na ryby jsme spolu s Martinem Dočekalem vzali Alexe Malleta, přijel i Lukáš Nahodil. Byli jsme kousek od Zaječí, Alex bydlí v Pasohlávkách, měl to za námi kousek.

Jakými úlovky se můžete pochlubit?
Chytili jsme hezkého devítikilového kapra, také krasného jesetera, zadařilo se. Sice jsme měli špatné počasí, pořád pršelo, ale to nám nevadilo. Dva měsíce jsme nebyli na rybách, moc jsme se na to těšili.

V DRFG Areně momentálně probíhá mimohokejový program. Trénujete na halách, jak probíhá vaše příprava?
Měli jsme dopoledne sraz, do soboty trénujeme za Lužánkami, u nás v DRFG Areně je Česká MISS, možná se já nebo někteří hráči půjdeme podívat (úsměv).

Nyní vás během tří dnů čekají dva zápasy. Nejprve přivítáte Jihlavu a poté Spartu. Vyhovuje vám hrát v rychlém tempu?
Osobně mi to nevadí. Jsme na začátku sezóny, sil máme dost. Pět kol jsme hráli za sebou, bylo to sice nahuštěné a pořád se hrálo, ale já s tím problém nemám. Teď to bude podobné, čeká nás náročný měsíc.

Hynek Zohorna rozdává úsměvy na střídačce Komety. Foto: Ivo Dostál.

Zastavme se u nejbližšího soupeře. Jak se nejlépe připravit na Jihlavu?
Je to nováček extraligy, který zatím nemá vůbec špatné výsledky. Se Spartou hráli vyrovnaný zápas, nehrají vůbec špatně. Budou určitě nepříjemní, brusliví, budou bojovně naladění. Očekávám, že to nebude z jejich strany pěkný hokej, spíš se budou soustředit na bránění. Něco jako jsme mohli vidět v přípravě.

Je cítit mezi Kometou a Jihlavou velká rivalita?
Osobně to až tak necítím. Rivalita je spíš se Zlínem. Možná to tak bylo dřív, uvidíme, jak to bude teď po návratu Jihlavy do extraligy. U fanoušků to bude asi jiné, zápasy berou prestižněji a myslím si, že na Jihlavou těší.

V přípravě jste měl solidní formu. Včetně Ligy mistrů dva góly a sedm asistencí. Nyní za pět zápasů gól a dvě přihrávky. Mohlo by být vaše bodové konto ještě lepší?
Určitě, minule jsem netrefil prázdnou bránu (smích). Hraju stejným stylem hokeje, jako v play-off. Snažím se dobře bruslit, dobře se pohybovat v útočném pásmu.

I bránění vám není cizí, s Chomutovem jste předvedl několik parádních obranných zákroků...
Snažím se pomáhat bekům, začal jsem v utkání jako pravé křídlo, skončil jsem centrem. Ten má za úkol pomáhat obraně, rozhodně mi tato role nevadí.

 
 

Tento den před letyCopyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál