Přece Petra Tona nenecháme v jeho letech bránit, usmíval se David Ostřížek

Přece Petra Tona nenecháme v jeho letech bránit, usmíval se David Ostřížek
 

B r n o – V nohou má posila do útoku David Ostřížek už tři přípravná utkání, ve kterých byl vždy hodně vidět, takže jej jeho bilance gólu a nahrávky možná může trošku mrzet. V úterý večer si poprvé zahrál v nové formaci s Petrem Tonem a hned u jedné branky asistoval. Sám se přitom dostal do samostatného úniku nebo měl skákající kotouč v nelehké pozici před odkrytou branou. Své angažmá v Kometě si 190 cm vysoký hokejista moc užívá: „Jsem moc spokojený s tím, jak to všechno probíhá a co se kolem mě děje,“ říkal po těsné výhře nad Amurem Chabarovsk.

 

Davide, bylo utkání s Chabarovskem povedené nebo něco chybělo?
Celkově jsem spokojený, jenom jsme zkrátka měli dát více branek, hodně šancí jsme spálili. Ale důležité je, že se vyhrálo. Sám jsem měl na holi zakončení do prázdné brány, puk se ale začal vrtět a v tu chvíli mi bohužel přeskočil hokejku.

Je problém mít dostatek sebevědomí, aby člověk sám zakončoval, když má v lajně Petra Tona?
To musí každý zhodnotit sám při dané situaci. Když už má gól na holi, tak nic nevymýšlet, jenom pokud je to opravdu nahrávka do prázdné brány. Není potřeba v každé situaci hledat Petra, i když je to střelec formátu, jakého je. Samozřejmě se mu snažíme udělat prostor a vytvářet šance, protože gól umí dát a včera to potvrdil.

Co jste si řekli před zápasem o spolupráci?
Akorát jsme se domlouvali, jak rozjíždět přesilovku. Teď je ještě hodně těžké něco bez nácviku vytvářet. Jak se zvětšily třetiny, jsou přesilovky úplně o něčem jiném. S naší vzájemnou spoluprací jsem ale opravdu spokojený, měli jsme hodně šancí a mohli jsme dát klidně další tři góly.

Už máte rozvržené role, co má kdo na ledě na starosti?
Systém už si pomalu ale jistě zažíváme, ale myslím si, že ty role vždycky vyplynou ze hry. Vždycky musí být jeden dozadu, co brání. Nejde se fixovat na jednoho hráče, který by pořád bránil.

Zhostíte se této role hlavně vy s Honzou Hruškou?
Měli bychom, přece Petra nenecháme bránit, už má roky. (smích)

 
 

Copyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál